Comentarii (13)
utilizator șters
utilizator șters  •  08 Mai 2026, 08:23
Postat de UweLang pe 07 Mai 2026, 16:05

Care regulament cand a fost hent clar, bai desteptule? Nu vrei sa te tratezi putin la mansarda?

In momentul in care cineva sare asa, eu cred ca trebuie sa se gandeasca in primul rand la el insusi spre binele sanatatii sale, sa se testeze la mansarda. Ca sa reiau subiectul: e simplu, citeste regulamentul. A fost hent clar ca ce? L-a lovit mingea clar in mana, incontestabil. Doar ca regulamentul jocului de fotbal admite niste exceptii in care atingerea mingii cu mana nu inseamna hent. Citeste si vorbim dupa, nu cred ca dialogurile gen "testare la mansarda" isi au rostul.

catavencu
catavencu  •  07 Mai 2026, 18:09
Postat de UweLang pe 07 Mai 2026, 16:05

Care regulament cand a fost hent clar, bai desteptule? Nu vrei sa te tratezi putin la mansarda?

de parca tu vrei?

Daragar
Daragar  •  07 Mai 2026, 16:56

Ionut Chirila a inventat astea

george_br
george_br  •  07 Mai 2026, 16:36
Postat de maistor_kokir pe 07 Mai 2026, 14:12

n-am inteles nimic ...

Mai citeste o data! Daca nici atunci nu intelegi, las-o balta! Inseamna ca nu e pentru tine.

UweLang
UweLang  •  07 Mai 2026, 16:05
Postat de utilizator șters pe 07 Mai 2026, 13:17

Faptul ca ati visat penalty la faza aia nu inseamna ca te-a furat arbitrul cand a respectat regulamentul. N-a mai fost arbitrajul din meciul cu Real, asta a fost furtul?

Care regulament cand a fost hent clar, bai desteptule? Nu vrei sa te tratezi putin la mansarda?

maistor_kokir
maistor_kokir  •  07 Mai 2026, 14:12

n-am inteles nimic ...

ovina2024
ovina2024  •  07 Mai 2026, 13:30
Postat de richter90210 pe 07 Mai 2026, 12:55

O alta tactica eficienta a fost sa fie si arbitrul de partea ta ca aseara, asta cred ca a detaliul cu care luis a sufocat-o cel mai bine pe Bayern.

Aia e tactica fcsbista, nea gigi o aplica la fiecare meci

concret_win
concret_win  •  07 Mai 2026, 13:25
Postat de richter90210 pe 07 Mai 2026, 12:55

O alta tactica eficienta a fost sa fie si arbitrul de partea ta ca aseara, asta cred ca a detaliul cu care luis a sufocat-o cel mai bine pe Bayern.

Corect.

utilizator șters
utilizator șters  •  07 Mai 2026, 13:17
Postat de richter90210 pe 07 Mai 2026, 12:55

O alta tactica eficienta a fost sa fie si arbitrul de partea ta ca aseara, asta cred ca a detaliul cu care luis a sufocat-o cel mai bine pe Bayern.

Faptul ca ati visat penalty la faza aia nu inseamna ca te-a furat arbitrul cand a respectat regulamentul. N-a mai fost arbitrajul din meciul cu Real, asta a fost furtul?

utilizator șters
utilizator șters  •  07 Mai 2026, 13:15
Postat de opinez pe 07 Mai 2026, 12:39

Luis Enrique e din galeria marilor antrenori. Barcelona, Spania, PSG sunt echipe unde se vede mana lui de meserias. In media romaneasca inca se vorbeste de PSG ca un conglomerat de supervedete scumpe. Dar nu stiu daca vreunul se si documenteaza. Sa ia de exemplu valorile de transfer ale jucatorilor si sa compare cu alte echipe din Europa. Rezultatul ar fi surprinzator. Nu cred ca vreunul din echipa asta a costat mai mult de 50 de milioane. Spre comparatie cat a platit Liverpool, Bayern, City pe jucator? Dragusin a costat si el 30 mil plus.

Cota lor inca e una acum, dar la momentul la care s-a inchegat lotul de la PSG, nu era aceeasi. Echipa si performantele colective le-au crescut mult cota, la PSG au fost adusi jucatori anonimi (precum Doue), sau jucatori pe care nu prea ii mai dorea nimeni (Dembele, chiar si Kvara). Plus ca nu stiu cat valorau Vitinha si Ruiz acum 2-3 ani, probabil erau cotati sub Veratti. Se vede clar mana antrenorului, PSG a devenit echipa cand a scapat de vedete.

  • 1
  • 2
Comentează