INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATALANTA - MANCHESTER UNITED

VIDEO + FOTO Italienii acuză după Atalanta - Manchester United! Cer henț la golul decisiv marcat de Ronaldo

Manchester United a remizat în deplasarea de la Atalanta, scor 2-2 în etapa #4 din Liga Campionilor. Golul decisiv, marcat de Cristiano Ronaldo (36 de ani) în prelungirile partidei, a fost contestat ulterior de fanii gazdelor. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 noiembrie 2021 00:53 / Actualizat miercuri, 03 noiembrie 2021 00:59

Totul despre meciurile de marți din Liga Campionilor

În primul minut al prelungirilor, Cristiano Ronaldo a șutat de la 18 metri, din voleu, și l-a învins pe portarul bergamascilor. „Centralul” a așteptat o analiză din camera VAR, dar după câteva secunde a validat reușita. După meci, fanii italieni au descoperit un detaliu interesant.

Fanii italieni contestă golul decisiv marcat de Cristiano Ronaldo

Cel care i-a pasat decisiv lui Ronaldo a fost tânărul Mason Greenwood. În momentul intrării în posesie, englezul s-a folosit evident de brațul stâng. Mișcarea nu este una naturală, mâna fiind dusă spre balon.

Conform noilor reglementări, „dacă un atacant lovește mingea accidental, iar un coleg profită și înscrie, golul ca fi validat”. În acest caz rămâne întrebare dacă Greenwood a lovit mingea cu intenție sau nu.

VIDEO cu faza golului marcat de Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, după „dubla” din Atalanta - Manchester United

„Începutul a fost tare dificil. Știam că Atalanta pune multă presiune. Au un antrenor fantastic. Când jucam la Juventus am simțit pe propria piele cât de dificil e contra lor. Am avut și o doză de noroc, dar așa e în fotbal.

Trebuie să ne îmbunătățim, avem jucători diferiți, sistem diferit, trebuie să ne adaptăm unul cu celălalt, dar va dura ceva. Avem timp să ne îmbunătățim și să fim mai buni”, a declarat Cristiano Ronaldo.

Istvan Kovacs, greșeală mare de arbitraj în Liga Campionilor: „Teribilul român nu a acordat un penalty bizar de clar”

Cristiano Ronaldo și Robert Lewandowski, noi pagini de istorie în Liga Campionilor! Ce recorduri au bătut cei doi

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping