INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPELE CHAMPIONS LEAGUE

VIDEO Trabzon a cîştigat surprinzător pe terenul lui Inter! Vezi toate rezultatele din Liga Campionilor

Inter a pierdut meciul de pe teren propriu cu Trabzonspor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 15 septembrie 2011 20:18

Miercuri seară s-au disputat primele meciuri din grupele A,B,C şi D din Liga Campionilor, la finalul cărora oaspeţii au avut parte de cîteva rezultate surprinzătoare. Napoli a reuşit un egal la City (1-1), în timp ce Trabzonspor s-a impus la limită pe terenul celor de la Inter Milano (1-0).

Meciurile de miercuri din Ligă:
Manchester City - Napoli 1-1 (Kolarov '75 / Cavani '69) (VEZI GOLURILE)
Villarreal - Bayern Munchen 0-2 (- / Kroos '7, Rafinha '76) (VEZI GOLURILE)
Lille  - ŢSKA Moscova 2-2 (Sow '45, Pedretti '57 / Doumbia '72, '90) (VEZI GOLURILE)
Inter - Trabzonspor 0-1 (- / Celustka '76) (VEZI GOLUL)
Basel - Oţelul Galaţi 2-1 (F. Frei '39, '84 - pen / Pena '58) (VEZI GOLURILE)
Benfica - Man. United 1-1 (Cardozo '24 / Giggs '42) (VEZI GOLURILE)
Dinamo Zagreb - Real Madrid 0-1 (- / Di Maria '53) (VEZI GOLUL)
Ajax - Lyon 0-0 (VEZI REZUMATUL)

Meciurile de marţi din Ligă:

Meciul-vedetă al serii s-a disputat la Barcelona, acolo unde deţinătoarea trofeului, FC Barcelona, a primit vizita campioanei Italiei, AC Milan. Pato a deschis scorul pentru italieni după numai 25 de secunde, însă Barca a revenit prin golurile lui David Villa şi Pedro. Cînd nimeni nu mai spera, Milan a reuşit egalarea, prin Thiago Silva!

Poate cel mai spectaculos meci s-a jucat la Porto, unde deţinătoarea Europa League a primit vizita românilor Lucescu şi Raţ. Şahtior a deschis scorul, dar s-a văzut egalată pînă la pauză. Mai mult, ucrainenii au terminat prima repriză în 10 oameni, după eliminarea lui Rakitsky. După pauză, Porto a mai înscris o dată, iar Şahtiorul a mai pierdut un om, pe Cigrinsky.

BARCELONA - AC MILAN  2-2 VIDEO AICI
Camp Nou, Barcelona (SPA)
Min 90+2 - GOL AC MILAN (2-2)! Thiago Silva egaleaza la una din ultimele faze ale meciului
Min 50 - GOL BARCELONA (2-1)!
David Villa marcheaza din lovitura libera de la 30 de metri, direct in vinclu
Min 36 - GOL BARCELONA (1-1)!
Messi centreaza prin fata portii, iar Pedro marcheaza fara probleme
Min 1
- GOL AC MILAN (0-1)! Pato deschide scorul pentru AC Milan. Brazilianul a pornit o actiune de la mijlocul terenului si nu s-a oprit pana nu a inscris

BARCELONA: Valdes - Alves, Abidal, Xavi, Iniesta, Mascherano, Keita, Busquets, Villa, Messi, Pedro
Rezerve: Jose Pinto, Puyol, Maxwell, Fabregas, Thiago Alcantara, Afellay, Adriano
AC MILAN: Abbiati - Nesta, Zambrotta, Abate, Thiago Silva, Van Bommel, Seedorf, Nocerino, Boateng, Pato, Cassano
Rezerve: Amelia, Bonera, Yepes, Antonini, Aquilani, Ambrosini, Emanuelson

CHELSEA - LEVERKUSEN  2-0
VIDEO AICI
Stamford Bridge, Londra (ANG)
Min 90 - GOL CHELSEA (2-0)!
Mata aduce victoria gazdelor dupa ce a inscris din jurul punctului de la 11 metri, cu latul
Min 67 - GOL CHELSEA (1-0)!
David Luiz inscrie pentru Chelsea cu un sut in forta din afara careului

CHELSEA: Cech - Ivanovic, A. Cole,  Daviz Luiz, Bosingwa, Mikel, Malouda, Meireles, Torres, Mata
Rezerve: Hilario, Ferreira, Alex, Lampard, Mc Eachran, Kalou, Anelka
LEVERKUSEN: Leno - Reinartz, Toprak, M. Kadlec, Castro, Rolfes, Bender, Ballack, Sam, Schurrle, Kiessling
Rezerve: Yelldell, Schwaab, M. Friedrich, Renato Augusto, Balitsch, Bellarabi, Derdiyok

DORTMUND - ARSENAL  1-1 VIDEO AICI
BVB Stadion, Dortmund (GER)
Min 89 - GOL BORUSSIA (1-1)! Perisic aduce egalarea cu un singur minut inainte de final, inscriind un gol superb din marginea careului
Min 43 - GOL ARSENAL (0-1)!
Van Persie deschide scorul pentru Arsenal, servit excelent in careu de Walcott

DORTMUND: Weidenfeller - Subotic, Hummels, Piszczek, Schmelzer, Kehl, Gotze, Grosskreutz, Bender, Lewandowski, Kagawa
Rezerve: Langerak, Felipe Santana, Da Silva, Blaszczykowski, Gundogan, Perisic, Zidan
ARSENAL: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Song, Benayoun, Van Persie, Walcott, Gervinho
Rezerve: Fabianski, Andre Santos, Djourou, Frimpong, Park Chu-Young, Arshavin, Chamakh

FC PORTO - ŞAHTIOR DONEŢK 2-1 VIDEO AICI
Dragao, Porto (POR)
Min 80 - Cygrinsky (Sahtior) vede al doilea cartonas galben si este eliminat
Min 50 - GOL PORTO (2-1)!
Kleber marcheaza din apropierea portii dupa o faza creata de James Rodriguez in flancul sting
Min 40 -
Rakitskiy (Sahtior) este eliminat direct pentru un fault criminal la Joao Moutinho
Min 28 - GOL PORTO (1-1)! Hulk se revanseaza pentru penalty-ul ratat si inscrie din lovitura libera de la 35 de metri
Min 12 - GOL
ŞAHTIOR (0-1)! Willian suteaza din coltul careului, Helton scapa mingea in fata lui Luiz Adriano, iar acesta inscrie
Min 9
- Hulk (Porto) rateaza un penalty

PORTO: Helton - Maicon, Alvaro Pereira, Fucile, Otamendi, Joao Moutinho, James Rodriguez, Fernando, Defour, Kleber
Rezerve: Bracali, Mangala, Belluschi, Souza, Cristian Rodriguez, Varela, Djalma
ŞAHTIOR: Rykba - Rat, Chyhrynskiy, Rakitskiy, Fernandinho, Jadson, Wilian, Srna, Luiz Adriano, Eduardo, Mkhitaryan
Rezerve: Pyatov, Kucher, Hubschman, Kobin, Douglas Costa, Alex Teixeira, Seleznyov

GENK - VALENCIA  0-0 VIDEO AICI
KRC Genk Arena, Genk (BEL)
GENK: Koteles - Ngcongca, Simaeys, Nadson, Hubert, Toszer, Ndabashinze, Pudil, Vossen, Buffel, Nwanganga
Rezerve: Sandomierski, Vanden Borrem Durwael, Hyland, Camus, Barda, Ogunjimi
VALENCIA: Diego Alves - Rami, Victor Ruiz, Mathieu, Miguel, Mehmet Topal, Feghouli, Ever Banega, Parejo, Soldado, Piatti
Rezerve: Guaita, Ricardo Costa, Maduro, Canales, Jordi Alba, Pablo Hernandez, Aduriz

OLYMPIAKOS - MARSEILLE 0-1 VIDEO AICI
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireu (GRE)
Min 90 - Fanni (Marseille) este eliminat dupa un fault dur
Min 51 - GOL MARSEILLE (0-1)!
Lucho Gonzalez deschide scorul pentru oaspeti, dupa o actiune proprie in flancul sting a lui Jeremy Morel

OLYMPIAKOS: Costanzo - Modesto, Mellberg, Holebas, Papadopoulos, Totssidis, Fejsa, David Fuster, Yeste, Abidun, Mirallas
Rezerve: Magyeri, Marcano, Ibagaza, Orbaiz, Makoun, Pantelici, Djebbour
MARSEILLE: Mandanda - Azpiculieta, N'Koulou, Traore, Morel, Diawara, Diarra, Cheyrou, Lucho Gonzales, Amalfitano, Remy

Min 73 - GOL APOEL (1-1)!
Helio lufteaza in marginea careului, mingea ajunge la Manduca, iar acesta readuce egalitatea pe tabela
Min 63 - GOL ZENIT (0-1)!
Danny se distreaza cu Konstantinou, ii trimite in careu lui Zyrianov, care deschide scorul cu un sut de la 12 metri

APOEL: Chiotis - Paulo Jorge, Oliveira, Poursaitides, Nuno Morais, William Boaventura, Manduca, Pinto, Marcinho, Ailton, Trickovski
Rezerve: Kissas, Jahic, Charalambides, Adorno, Alexandrou, Solomou, Solari
ZENIT: Malafeev - Anyukov, Bruno Alves, Criscito, Lombaerts, Hubocan, Shirokov, Zyryanov, Denisov, Danny, Kerzhakov
Rezerve: Zhevnov, Lukovic, Rosina, Fayzulin, Huszti, Lazovic, Bukharov

VICTORIA PLZEN - BATE BORISOV 1-1 VIDEO AICI
Eden, Prague (CEH)
Min 69 - GOL BATE (1-1)! Un-doi de efect cu Rudiz, mingea revine la Renan Bressan, care inscrie apoi printre picioarele portarului
Min 45+1
- GOL PLZEN (1-0)! Jiracek se distreaza cu aparatorii lui BATE in coltul terenului, centreaza la bara a doua pentru Bakos, care deschide scorul pentru  gazde

PLZEN: M. Cech - Limbersky, Bystron, Cisovsky, Pilar, Horvath, Patrzela, Jiracek, Kolar, Rajtoral, Bakos
Rezerve: Danek, Reznik, Sevinsky, Trapp, Darida, Duris, Hora
BATE: Hutor - Bordachev, Filipenko, Simic, Volodko, Renan Bressan, Gordeychuk, Olekhnovich, Baga, Rudik, Kezman
Rezerve: Cesnovski, Radkov, Patotski, Kontsevoi, Aleksiyan, Volodko, Alex Porfirio