INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BENFICA - INTER 0-2

Se întâmplă și la case mai mari! „Blue screen” la o fază decisivă din Liga Campionilor

Arbitrul englez Michael Oliver a întâmpinat dificultăți tehnice înaintea dictării penalty-ului prin care Romelu Lukaku a făcut 2-0 pentru Inter în deplasarea cu Benfica, din „sferturile” Ligii Campionilor.

Articol de - Publicat marti, 11 aprilie 2023 23:58 / Actualizat miercuri, 12 aprilie 2023 00:13

• Returul dintre Inter și Benfica este programat pe 19 aprilie, la Milano

Inter a predat o lecție de fotbal în deplasarea de la Lisabona, manșa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Barella a deschis scorul în minutul 51, o lovitură imparabilă de cap, iar rezultatul final a fost stabilit de Lukaku, din penalty, în minutul 82.

Ryan Reynolds s-a dus la vedeta echipei sale, după victoria sezonului: „Fiu de c***! Ce a fost asta? Ești prea bătrân pentru așa ceva!”
WREXHAM - NOTTS COUNTY 3-2

„Blue screen” la Benfica - Inter, în „sferturile” Ligii Campionilor

„Centralul” Michael Oliver nu a observat inițial infracțiunea, un henț comis de Joao Mario la limita suprafeței de pedeapsă. Oficialul britanic a fost atenționat din camera VAR și chemat pentru a consulta monitorul montat la marginea terenului.

Doar că, surpriză, există probleme tehnice și la casele mai mari. Oliver s-a uitat timp de câteva zeci de secunde la o imagine albastră, cu sigla UEFA. Problema s-a remediat rapid, iar britanicul a dictat lovitură de pedeapsă.

Romelu Lukaku a transformat fără emoții, a stabilit rezultatul final, scor 2-0, și a apropiat-o pe Inter de semifinale.

Ancelotti, show la conferința de presă: „Unii nu câștigă într-o viață cât noi în două sezoane!”

Lovitură grea pentru Napoli! Golgheterul echipei nu a fost convocat pentru meciul de mâine din „sferturile” Ligii Campionilor cu Milan