LIGA CAMPIONILOR  ·  BORUSSIA - PSG

BORUSSIA - PSG 2-1 // Erling Haaland este de neoprit! Cifre ULUITOARE » E noul golgeter al Ligii Campionilor

Marti, 18 Februarie, 23:43

Atacantul norvegian Erling Haaland (19 ani) continuă la Borussia Dortmund forma uluitoare de la Salzburg. A fost decisiv în victoria cu PSG, 2-1.

La primul meci în Ligă pentru Borussia, Haaland a marcat de două în meciul cu PSG, din optimi. Atacantul a punctat în minutul 67 și a deschis scorul. După un carambol, mingea a ajuns la norvegian, care a pus latul și a trimis mingea sub bară, din 6 metri. În minutul 77, la două minute după ce Neymar a egalat, Haaland a marcat un eurogol. Atacantul a primit o pasă la marginea careului și a trimis un șut violent, sub bară, de la 20 de metri.

Vezi AICI VIDEO

Haaland are un sezon de vis în Champions League. Are 10 goluri în 7 meciuri și este golgeterul competiției, la egalitate cu Robert Lewandowski, polonezul de la Bayern.

Adus în iarnă de Borussia, Haaland s-a adaptat imediat la nemți și are 11 goluri în 7 meciuri. În total, la Borussia și Salzburg, are 39 de goluri în 29 de meciuri în acest sezon.