INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ - CELTIC

CFR CLUJ - CELTIC // George Țucudean a revenit cu gol la CFR, dar nu e favorit să fie titular cu Celtic: pe cine mizează Dan Petrescu în atac

George Țucudean va fi, cel mai probabil, rezervă cu Celtic // foto: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat luni, 05 august 2019 17:00

George Țucudean, 28 de ani, golgeterul ediției trecute, a bifat, în victoria contra Chindiei, 4-1, primele minute în acest campionat, reușind să și înscrie un gol.

• CFR Cluj - Celtic, prima manșă din turul III al preliminariilor Champions League, se joacă miercuri, de la ora 21:00, în direct la Look Sport

Țucudean a debutat în Liga 1, însă mai jucase câteva minute în celelalte competiții în care CFR e angrenată: un sfert de oră în Supercupa cu Viitorul și 8 minute pe final cu Maccabi, 2-2. Sâmbătă seara, cu Chindia, a bifat 66 de minute și a egalat situația la 1 prin reușita sa din minutul 49.

Totuși, există o probabilitate mare ca Dan Petrescu să nu-l forțeze în turul cu Celtic de miercuri: „Nu știu, rămâne de văzut, e bine că-l am la dispoziție. George mi-a zis că nu a simțit nimic după meci. E posibil ca Mario Rondon să înceapă cu Celtic, are mai multe meciuri în picioare”, a mărturisit antrenorul CFR-ului.

Vezi și:

Look Sport i-a suflat Antenei 1 „dubla” CFR Cluj - Celtic din turul 3 al Ligii Campionilor + Gafa televiziunii perdante

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”