Comentarii (25)
cetateanul_surmenat
cetateanul_surmenat  •  13 Aprilie 2018, 23:02
Postat de utilizat0r pe 13 Aprilie 2018, 20:16

Da la meciul steaua craiova a fost penalty. Ia vezi ce zicea craciunescu la digisport cand ii ziceau astia ca nu a fost arbitrata faza in spiritul jocului

Ce naiba ai fumat prietene? Mai uita-te o data la faza si apoi comenteaza. Sau mai bine zis, vezi faza si apoi asculta comentariile. A fost failt clar contra Stelei. Iar la real chiar si expertul in arbitraj de la As, ziarul de casa al realului, a zis ca nu a fost nimic.

utilizat0r
utilizat0r  •  13 Aprilie 2018, 20:16
Postat de icobescu pe 13 Aprilie 2018, 11:45

toti arbitrii au spus ca nu se dadea dar voi tot insistati . daca tineti cu RMD nici o problema , aveti dreptul sa fiti impartiali dar nu incercati sa o dati cu corectitudinea . nici o echipa din lume nu primea acel penalty , doar RMD

utilizat0r
utilizat0r  •  13 Aprilie 2018, 20:09

Daca craciunescu a zis ca nu a fost penalty si ca trebuia arbitrat in spiritul jocului inseamna ca e un mare papa8al. La meciul steaua - craiova a zis ca ala era penalty clar si el ar fi dat la fel. Ia comparati cele doua faze

cetateanul_surmenat  •  13 Aprilie 2018, 17:45
Postat de Daniel Dinu pe 13 Aprilie 2018, 13:48

Si daca Ronaldo rata ,ce sanse aveau italieni fara Buffon si cu un om in minus ?Sa fim seriosi italienii sau vazut deja in prelungiri ,sau relaxat ce prostii ,intrun asemenea meci nu poti sa iti permiți sa te relaxezi si sa astepti fuerul final cind joci in potriva lui Real,mai ales cind il ai ca adversar pe Ronaldo !Parerea mea ,e ca Da merita juventus sa meargă mai departe ,dar a comis o singura greseala în ultimul minut si ia costat scump ,A fost un 11 m clar ca se vede din avion .Fotbalul se joacă pe greseli iar Real a comis 3 de aceeia era 3 -0 pentru Juventus.Parerea mea e ca arbitru nu a favorizat pe nici unul ,a fost la înălțimea meciului indiferent ce spuneti voi astia care nu cunoasteti decit ura inpotriva unei echipe sau a unui jucător ,nu stiu ce aveti de cîstigat dar sunteti penibili !!!

Cred ca esti spalat pe creier daca ai vazut penalti la faza aia, pana si expertul in arbitraj de la As, ziarul partizan ar realului, a spus ca nu a fost. In rest, realul a jucat mai bine dar nu putea inscrie fara ajutorul arbitrului (anul trecut ronaldo a dat gol contra Bayern dintr-un ofside de 1 m, mereu aceeasi echipa e ajutata, asta e problema). Uneori arbitrii gresesc, dar cand e totdeauna grav si in favoarea aceleiasi echipe trebuie sa iti dea de gandit. A fost hotie pe fata si gata.

raikkonen79
raikkonen79  •  13 Aprilie 2018, 14:05
Postat de cpt.ahab pe 13 Aprilie 2018, 13:43

Golul lui Isco? În prima repriză? Aia a fost decizia asistentului de pe partea cealaltă. În plus, Juve ar mai fi avut o mulțime de timp la dispoziție pentru a ieși la liman. Dar când iei decizia asta, tip "a fost/n-a fost", la ultima fază a jocului, consecințele sunt fatale pentru echipa pedepsită. Eu am două acuze mari și late vizavi de faza asta, și nu-s la adresa arbitrului. Unu: faptul că arbitrul a fost supus tot meciul presiunii exercitate de cerșetorii Madridului, care s-au străduit din răsputeri să obțină un penalty. Doi: Isteria lui Cristiano de după marcarea golului, coroborată cu intervenția de la interviuri, când l-a îmbrățișat pe Buffon. Omul e un fals total.

Asta e Ronaldo.....ca e ok sau nu cum sarbatoreste...ma lasa rece. Din punctul meu de vedere, e un sportiv exceptional. Faptul ca dupa golul lui Isco ar mai fi fost timp pentru juventus.....da, sunt de acord. Subliniam doar faptul ca daca ar fi fost o tenta a arbitrajului, era ocazia perfecta. Tensiunea este amplificata de faptul ca faza s-a petrecut in min 94 si de faptul ca juventus a reusit o intoarcere spectaculoasa, nesustinuta neaparat de ostilitatile din teren, unde realul a fost superior si in retur din punctul meu de vedere. Cat despre cersit penalty-uri....e o practica cat se poate de raspandita....inclusiv dybala a apelat la ea in tur.

209725696260220
Daniel Dinu  •  13 Aprilie 2018, 13:48

cpt.ahab
cpt.ahab  •  13 Aprilie 2018, 13:43
Postat de raikkonen79 pe 13 Aprilie 2018, 12:33

Sa fim seriosi! Se bate atata moneda pe faza asta...se vorbeste de furt....viol. A fost o faza cat se poate de grea....a existat un contact evident iar arbitrul a trebuit sa ia o decizie intr-un interval de cateva secunde neavand la dispozitie un dinamometru pentru a masura forta cu care a intervenit fundasul. In dinamica fazei a parut a fi penalty. Dupa nenumarate analize si reluari, s-a ajuns la concluzia ca a fost acordat foarte usor. De aici pana la a acuza de furt e cale lunga. Arbitrul a avut ocazia sa inchida meciul la golul lui Isco, unde a fost vorba de centimetri. Daca ar fi fost rau intentionat, valida golul si ar fi fost greu de contestat decizia.

ungurul_vesel
ungurul_vesel  •  13 Aprilie 2018, 12:48

Este o faza din categoria: "are acoperire regulamentara". Dicta 11m daca faza era la cealalta poartain acelasi minut, probabil ca nu !?!