Comentarii (20)
cobra_z
cobra_z  •  16 August 2017, 10:28

chiar daca a avut noroc in prima repriza si ghinion in a doua ,fcsb a jucat curajos...bravo ei...imi e indiferent daca trece sau nu mai departe , insa e clar ca la capitolul pregatire psihologica stau mai bine decat noi mai ales la meciurile cu echipe din afara . toate echipele romanesti au de invatat din prestatia fcsb de la acest meci ...degeaba aici o batem si jucam curajos doar cu fcsb , daca atunci cand ne iese un bilbao in cale( sporting era acelasi lucru) tremura chilotii pe noi ... e fractura de logica

1853305098321261
Adrian Chelu  •  16 August 2017, 09:18

FORZA STEAUA ,SI MULTE " APRECIERI" PT " SPECIALISTUL" DOLCE IN SPETA Marius niculae ( nu am greşit scriu cu litere mici pt ca atåt merită acest "roman".3-0 hai bre chiar aşa? Du te in Portugalia si linge blidele

1274464749300910
Robert Sergiu  •  16 August 2017, 09:24
Postat de Adrian Chelu pe 16 August 2017, 09:14

FORZA STEAUA ,SI MULTE " APRECIERI" PT " SPECIALISTUL" DOLCE IN SPETA Marius niculae ( nu am greşit scriu cu litere mici pt ca atåt

ala nu e specialist.....................ala vb din frustrare mai ales ca e fost dinamovist

saviola2_8
saviola2_8  •  16 August 2017, 09:23

aia care sperau sa luam 4-5 s-au ascuns, in frunte cu Marius Niculae, vesnicul frustrat, adica ceva normal pentru un dinamovist:) chiar daca nu ne calificam, obiectivul e indeplinit, ma refer desigul la Europa League. Si eu am fost pesimist inainte de tur, am crezut ca ne vor da 2,3, dar baietii s-au atuodepasit si au facut un joc tactic perfect, lucru recunoscut si de antrenorul lor! la Bucuresti tot ei au prima sansa dar avem sanse sa realizam o surpriza, sau daca nu, sa iesim cu capul sus! trebuie sa ne aparam la fel de bine si sa fim mai atenti pe faza de atac! contra si mutu sa isi aleaga fustiele, roz, cum vor ei, acum le au ridicate pana la coapse:)

Robert Sergiu  •  16 August 2017, 09:07

Unde sunt acum aia care ziceau ca STEAUA nu are nicio sansa bla bla bla. am avut mai multe suturi pe poarta in prima repriza...in speta 1-3

sooos1ck
sooos1ck  •  16 August 2017, 15:56
Postat de Istvan Demeny pe 16 August 2017, 15:49

ai uitat de bara lor in prima repriza si penalty neacordat la un henti in careu in prima repriza?"mutumim arbitre"a spus comentatorul protv!

Si Steaua trebuia sa marcheze un gol, sa nu uitam offside-ul care nu a fost, Alibec (daca nu ma insel) scapasa singur cu portarul pe zona centrala! Hai sa nu mai fim Gigi contra si sa ne simtim bine, Steaua tine capul mereu sus pentru Romania!!!

259914374474553
Istvan Demeny  •  16 August 2017, 15:49
Postat de Constantin Valentin pe 16 August 2017, 10:42

Dupa un 0-0 la Sporting acasa, plus doua ocazii monumentale ratate, Sporting neavand vreo ocazie clara de a marca doar presiune si atat, poti sa spui doar atat BRAVO STEAUA !!!

vyyllyy
vyyllyy  •  16 August 2017, 14:51

No probleme ,,, 0-3 la Bucuresti si gata cu iluzia asta ca sunt de la egal la egal ,,, Sporting au crezut ca e o paine de mancat fcsb-bejeje si de asta iau luat de sus dar la bucuresti o sa fie alt ceva o sa faca presiune la mijlocul terenului si nu mai trece fcsb de la linia de mijloc .

balauru48
balauru48  •  16 August 2017, 14:09

sporting a prins o zi slaba, cum se intampla oricarei echipe.

steaua024
steaua024  •  16 August 2017, 13:59
Postat de saviola2_8 pe 16 August 2017, 12:08

ca joc, mai ales tactic steaua s-a ridicat la nivelul lor. dar sunt sigur ca si Jesus asta e platit sa dea declaratii pro steaua, nu-i asa? tu stii mai bine, mai ales ca ai zis ca ai vizionat doar vreo 10 minute din meci:) valoare individuala au, mult peste noi, cand ai jucatori de zeci de milioane in echipa....campioni europeni, sau ex barca, real, liverpool, n-ai cum sa le pui la indoiala valoarea. dar totusi sporting daca va fi eliminata va fi considerata o echipa slaba de catre plangaciosi, ce sporting, bilbao e miezu, desi aia nu joaca in champions league decat o data la douazeci de ani:))

Te contrazic un pic: Tactic Steaua a fost NET superioara lui Sporting ! Alora nu le-a iesit mai nimic ! Daca Steaua va juca tactic LA FEL si la Bucuresti, fara sa se avante in atac si sa piarda baloane la mijlocul terenului la actiunile ofensive ale adversarului, are 90% sanse de calificare ! Asta pentru ca un joc colectiv cu dublaje in aparare si interventii la sacrificiu, zadarnicesc actiunile ofensive ale adversarului iar cu timpul ii obliga la greseli. Dupa opinia mea cu un bun joc de aparare ne vom apropia victoria pana la final ! Asadar vreau 0-0 pana in minutul 80 :)) Si apoi Doamne ajuta ! Cat despre declaratia lui Jorge Jesus, nu cred ca este o declaratie de complezenta. A simtit omul ca Steaua este o nuca tare, chiar daca din punct de vedere a valorii jucatorilor lusitani nu sufera comparatie cu valoarea jucatorilor nostri totusi ai nostri au avut sclipiri de geniu, ceace spune mult despre valoarea tehnica a lor !