INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FC SEVILLA - CHELSEA 0-4

FC Sevilla - Chelsea 0-4 » VIDEO Olivier Giroud, omul serii în Liga Campionilor! A setat un nou record după „pokerul” din Spania

Olivier Giroud. foto: Guliver/Getty Images +14   FOTO
Olivier Giroud. foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 decembrie 2020 23:52 / Actualizat joi, 03 decembrie 2020 00:21

Chelsea și-a asigurat primul loc în Grupa E din Liga Campionilor după o victorie zdrobitoare reușită în deplasare cu FC Sevilla, scor 0-4. Francezul Olivier Giroud a fost one-man show pe „Ramon Sánchez Pizjuan”.

Tituarizat de Lampard, Giroud a făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale carierei, marcând toate golurile londonezilor. Experimentatul atacant francez a înscris în minutele 8, 54, 74 și 83 (penalty), fiind schimbat cu șase minute înainte de final cu Werner.

Grație celor patru goluri reușite în meciul de la Sevilla, Olivier Giroud a devenit cel mai vârstnic jucător care reușește trei sau mai multe goluri în același meci, în Liga Campionilor. Pe 30 septembrie, atacantul francez a împlinit 34 de ani. (VIDEO cu golurile lui Giroud)

FOTO Imagini spectaculoase din meciul FC Sevilla - Chelsea 0-4

FC Sevilla - Chelsea. foto: Guliver/Getty Images
+10 FOTO
  • FC Sevilla - Chelsea. Sursă foto: Guliver/Getty Images

Clasamentul Grupei E din Liga Campionilor

Vezi AICI toate rezultatele serii din Liga Campionilor

Ferencvaros - Barcelona. VIDEO S-a întors vechiul Griezmann? Francezul a înscris cu călcâiul la Budapesta!

MANCHESTER UNITED - PSG. VIDEO Neymar, on fire pe Old Trafford! Gol și o „foarfecă” extraterestră

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”