INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REZULTATE

liveVIDEO & FOTO Real e în sferturi după 4-1 cu ŢSKA. Chelsea o elimină pe Napoli în prelungiri, 4-1

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 martie 2012 00:00 / Actualizat joi, 15 martie 2012 00:23

Azi s-au jucat ultimele două meciuri din "optimile" Ligii Campionilor. Real Madrid s-a calificat mai departe după 4-1 cu ŢSKA Moscova, 1-1 în tur, iar Chelsea a trecut dramatic de Napoli în prelungiri, 4-1, după ce în tur italienii s-au impus cu scorul de 3-1.

Final CHELSEA - NAPOLI 4-1 după prelungiri
Drogba 28 VIDEO, Terry 47 VIDEO, Lampard 75 pen. VIDEO, Ivanovic 105 VIDEO / Inler 55 VIDEO

A fost seară englezească. Fanii lui Chelsea au început-o cu cîntec şi au încheiat-o la fel. Italienii s-au conformat şi au dansat cum li s-a cîntat. Drogba a dat semnalul de calificare în prima repriză, Terry şi Lampard au apropiat-o, iar Jovanovici, în prelungiri, a definitivat-o. La final, un singur italian jubila, antrenorul gazdelor, Di Matteo.

Chelsea: Čech, Ivanović, Cole, David Luiz, Terry, Essien, Ramires, Lampard, Mata, Drogba, Sturridge
Rezerve; Turnbull, Bosingwa, Cahill, Mikel, Malouda, Kalou, Torres
Napoli: De Sanctis, Aronica, Campagnaro, Cannavaro, Maggio, Hamšík, Zúñiga, Gargano, Inler, Cavani, Lavezzi
Rezerve: Rosati, Dossena, Vargas, Dzemaili, Fernández, Pandev, Britos

Final REAL MADRID - ŢSKA MOSCOVA 4-1
Higuain 26 VIDEO, C. Ronaldo 55 VIDEO, 90+4 VIDEOBenzema 70 VIDEO / Tosici 77 VIDEO

Echipa lui Mourinho a făcut spectacol la returul cu ruşii şi e în "sferturi". Maşinăria de goluri madrilenă a parcat de patru ori în poarta adversarilor. Ronaldo, "dublă", a ajuns la 6 goluri în 6 meciuri de Liga Campionilor în acest sezon. Golul lui ŢSKA marcat de Tosici a fost superb, şut sub bară din 18 metri, însă a contat doar pentru onoare.

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Marcelo, Arbeloa, Khedira, Kaká, Özil, Alonso, Cristiano Ronaldo, Higuaín
Rezerve: Adan, Albiol, Varane, Sahin, Granero, Lass, Benzema
ŢSKA Moscova: Chepchugov, Ignashevich, A. Berezutski, V. Berezutski, Schennikov, Wernbloom, Dzagoev, Musa, Tošić, Aldonin, Doumbia
Rezerve: Revyakin, Semberas, Nababkin, Mamaev, Cauna, Oliseh, Necid

Echipele calificate deja în sînt Benfica Lisabona, APOEL, Barcelona, AC Milan, Bayern, Marseille, Real Madrid. Tragerea la sorţi a "sferturilor" va avea loc vineri, în direct pe GSP.ro!

AICI poţi vedea golurile de aseară, din Bayern - Basel 7-0 şi Inter - Marseille 2-1 şi galerii foto de la meciuri!

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping