Alte știri din fotbal
Florin Prunea anunță dezastrul la o echipă de tradiție: „În 10 zile pune lacătul, dispare cu totul”
0
Ianis Zicu laudă Dinamo înaintea meciului direct: „Este adversarul cel mai complet din Superligă!”
0
Transfer după victoria de azi din Superliga » Au bătut palma și urmează să semneze contractul
0
Alexandru Chipciu, concluzie în lupta pentru play-off, după victoria cu Argeș: „Nu mai sunt de ajuns”
0
Știri din fotbal internațional
Echipele de start în Arsenal - Chelsea » Duel londonez în returul semifinalei Cupei Ligii Angliei
1
Albacete - Barcelona, în sferturile Cupei Regelui » Echipele de start
0
Reacția lui Udinese după a doua excludere a lui Răzvan Sava: „Nu a avut nicio problemă și mizăm pe el”
0
Italienii de la TuttoMercatoWeb au făcut portretul lui Cristi Chivu, pentru GSP » Ce calități are, dar și ce minus este vizibil: „Îi lipsește asta”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Cât costă, de fapt, „ceasul de 200.000 de euro” de la mâna lui Ilie ...
Libertatea
Lewis Hamilton a spart 140.000 de euro împreună cu Kim Kardashian. Vedetele ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Trei bărbați au fost găsiți împușcați în cap la o cabană păzită cu drone în ...
Libertatea
Au jucat frumos si sunt pe primul loc in grupa. Pot da gol oricui si cu titularii in aparare pot lua mai putine. Deci hai sa nu ne bucuram asa repede ca a murit capra vecinului.
Intr-adevar, Liverpool nu a jucat bine aseara. A castigat la limita. A avut noroc la faze, asta e clar. Dar totusi tind sa cred ca Atletico a avut mai mult noroc la primul lor gol. Cam norocos a trecut mingea printre toti jucatorii lui Liverpool, si a ajuns la Griezmann sa o devieze in poarta. De acolo, a fost normal ca Atletico sa prinda aripi si sa zburde pe teren, sa atace mai mult si sa egaleze, ajutati de public si de forma slaba in aparare a lui Keita. Golul 2 al lui Atletico a fost frumos, ca la carte. Dar trebuie sa remarc ca de fiecare data cand Atletico incerca sa construiasca de la 0 actiuni, nu pe contraatac, nu faceau mai nimic. Incepusem deja, in repriza a doua, sa rad de orice tentativa de constructie a lor. Ba in out, ba offside, nu prea faceau nimic. Si e lesne de inteles. Stilul lor e sa stea la cutie si sa iasa rapid pe contraatac. Si o faceau bine, cu tranzitie rapida si frumoasa. Dar cam atat. In rest, cartonasul rosu si penalty-ul au fost clare. Nu pot sa zic ca Atletico a jucat mai bine. Ca si Liverpool, a fost ajutata de imprejurari in situatiile cheie. Si ar fi putut scoate mai mult daca nu se auto-sabotau. Au pierdut pe barba lor, nu ca a fost Liverpool mai buna.
Sherif a pierdut pentru ca a avut mai multi jucatori din aparare indisponibili-singurul care a„supravietuit”fiind columbianul Arboleda,rezervele neridicandu-se la valoarea celor absenti!Nu a mai jucat nici portarul Atanasiadis, iar inlocuitorul lui a luat cel putin doua din goluri, parabile!
Pai e cam gata... le mai trebuie 4 puncte sa treacă de grupe... și nu cred ca mai au același noroc cu Realul.. poate Sahtiorul sa fie iar o victima... dar mai mult de 3 puncte nu cred ca mai fac în grupa. Acum depinde și de Inter... dar grupa va fi câștigată de real și locul 2 inter.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
...separatistii rusi ai vrut sa zici. Numai moldoveni nu-s.
Mizerabil a jucat Liverpool, lent si previzibil. Pina si Klopp a fost un car de nervi...
Cum adica gata cu sherif ? Moldovenii sunt pe primul loc in grupa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.