INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - MANCHESTER CITY 3-1

Mesajul pe care Jack Grealish l-ar vrea șters » Imediat după meciul cu Real Madrid, microbiștii au „dezgropat” o postare publicată de englez în 2014

Jack Grealish // foto: Guliver/gettyimages +22   FOTO
Jack Grealish // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat joi, 05 mai 2022 13:04 / Actualizat joi, 05 mai 2022 13:26

La scurt timp după Real Madrid - Manchester City 3-1, meci în care Jack Grealish (26 de ani) a ratat două ocazii mari de gol, microbiștii au descoperit un „tweet” postat de jucătorul de 120 de milioane de euro al lui Manchester City în 2014.

Pe 23 aprilie 2014, mijlocașul englez a scris pe contul personal de Twitter „Hala Madrid!!!”, o sintagmă specifică suporterilor lui Real Madrid.

Mesajul lui Grealish a fost „dezgropat” imediat după Real Madrid - Manchester City 3-1, returul semifinalelor Champions League din acest sezon, meci în care Grealish a intrat în minutul 78, la 1-0 pentru echipa sa.

Peter Schmeichel a făcut-o praf pe Real Madrid, după returul cu City: „A fost echipa mult mai slabă, nu are niciun drept să joace finala!”
Real Madrid - Manchester City 3-1

Microbiștii au „dezgropat” un mesaj publicat de Jack Grealish în 2014: „Hala Madrid”

Grealish publicase mesajul de susținere pentru Real Madrid înaintea unul meci între „albi” și Bayern Munchen din semifinalele Champions League, sezonul 2013/2014. Real a câștigat respectiva partidă, 1-0, iar la retur s-a impus chiar mai clar, 4-0.

La acea vreme, Grealish, care aparținea de Aston Villa, era împrumutat la Notts County. A revenit la Villa în luna mai a acelui an și a prins transferul la Manchester City în vara lui 2021. „Cetățenii” au plătit 120 de milioane de euro în schimbul său.

Jack a ratat două ocazii uriașe spre finalul meciului de pe „Santiago Bernabeu”, când City era în avantaj, 1-0. O dată a fost blocat senzațional de Thibaut Courtois, care a respins în corner, a doua oară de Ferland Mendy, care i-a respins șutul de pe linia porții!

În următoarele minute, Real Madrid a întors scorul, 2-1, și a dus partida în prelungiri.

FOTO » Cele mai tari meme-uri după Real Madrid - Manchester City

Victimele lui Real Madrid
Real Madrid, când celelalte echipe marchează primele ..
Benzema o trimite pe Real Madrid în finală
PSG și Chelsea: „Prima dată pentru tine?”
Arbitrul în meciul dintre Real Madrid și Manchester City
„Șutul lui Fernandinho a fost ATÂT de aproape” - referitor la ocazia din prelungiri
+18 FOTO

Mai multe știri despre Real Madrid - Manchester City:

3 victime de lux, 3 reveniri inimaginabile » Cum a obținut Real Madrid biletele pentru finala Champions League

Alegere surprinzătoare a celor de la UEFA » Cine a fost omul meciului Real Madrid - Manchester City