INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  JUVENTUS - VILLARREAL

VIDEO + FOTO Juventus, UMILITĂ de Villarreal în ultimele 15 minute! Rezultat șocant în Italia

Juventus iese pentru a 3-a oară la rând din Champions Legaue în faza „optimilor”. A pierdut returul cu Villarreal de pe teren propriu, scor 0-3, 1-4 la general! +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 martie 2022 23:50 / Actualizat joi, 17 martie 2022 00:04

Juventus iese pentru a 3-a oară la rând din Champions League în faza „optimilor”. A pierdut returul cu Villarreal de pe teren propriu, scor 0-3, după 1-1 în prima manșă.

Italienii au controlat în genere întâlnirea, în timp ce „Submarinul Galben” a căutat să ducă meciul în prelungiri. Cu răbdare și noroc, spaniolii au tranșat returul pe final!

Petrescu, savuros când a văzut echipa lui Chelsea: „Uite, se apără cu 8 jucători! Știi ce mi s-ar fi spus dacă făceam echipa asta?”
LILLE - CHELSEA

Juventus - Villarreal 0-3. Spaniolii i-au „capsat” pe final!

Juve a avut prima ocazie mare în minutul 11, când lovitura de cap a lui Morata n-a putut să treacă de parada lui Rulli. Apoi, Vlahovic a căutat golul de la 20 de metri. Același goalkeeper argentinian s-a opus (20). Câteva secunde mai târziu, sârbul a luat la țintă bara transversală!

Villarreal a replicat târziu, la jumătatea primului act. Lo Celso a finalizat periculos de la marginea careului, necadrat însă (22). Înainte de pauză, Rulli a mai reușit o intervenție excelentă, încă o dată în fața lui Vlahovic (35).

+15 FOTO

Juventus a dominat partida și în repriza a doua, dar nu și-a mai creat ocazii. Iar oaspeții au întors radical jocul!

Cocquelin a fost faultat în careu de Rugani și, chiar dacă francezul a forțat contactul, VAR l-a chemat la margine pe Szymon Marciniak. Penalty executat cu mari emoții de Gerard Moreno, Szczesny a atins mingea (78). Degeaba.

Polonezul nu și-a salvat echipa nici în minutul 85, la reluarea din corner semnată de stoperul Pau Torres. În prelungiri, De Ligt a comis henț în careu, Danjuma a închis tabela (90+1) tot de la punctul cu var.

FINAL. Juventus - Villarreal 0-3, 1-4 la general

Juventus - Villarreal. Echipele de start

JUVENTUS: Szczesny - Danilo, Rugani, De Ligt, De Sciglio - Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot - Vlahovic, Morata
ANTRENOR: Massimiliano Allegri

VILLARREAL: Rulli - Aurier, Albiol, Torres, Estupinan - Pino, Parejo, Capoue, Trigueros - Lo Celso, Danjuma
ANTRENOR: Unai Emery

Toate rezultatele din „optimile” Ligii Campionilor

VIDEO + FOTO Cristiano e iar lângă Messi » Ronaldo și United rămân acasă, Atletico e în „sferturi”!

Ce moment pentru Dennis Man: căpitan la Parma! » Ce scrie presa din Italia