INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CITY - REAL MADRID 2-1 (2-1)

VIDEO + FOTO Campionul mondial Varane, meci de groază cu Manchester City! A comis două gafe de neconceput

Raphael Varane (27 de ani) a comis două gafe imense în duelul Manchester City - Real Madrid. +29   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 07 august 2020 23:11 / Actualizat sambata, 08 august 2020 00:16

Raphael Varane (27 de ani) a comis două gafe imense în duelul Manchester City - Real Madrid, încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1.

Real Madrid trebuia să întoarcă eșecul suferit pe „Bernabeu”, scor 1-2, dar a fost trădată de cel mai de încredere om din defensivă. Seara neagră a început pentru Varane în minutul 9, la scorul de 0-0. Campionul mondial a primit o minge de la Courtois. A ținut prea mult de ea și i-a permis lui Gabriel Jesus să îl deposedeze. Brazilianul a pasat în fața porții pentru Sterling, care a îndeplinit o simplă formalitate.

Varane a comis gafa decisivă în minutul 68. Pe o minge lungă înaltă, cu multă boltă, fundașul central al lui Real a ratat mingea în prima fază, apoi a trimis cu capul moale spre portar. Același Gabriel Jesus i-a ghicit intenția și a făcut 2-1.