Alte știri din fotbal
El va arbitra FCSB - Dinamo! » A fost acuzat că ține cu campioana, iar Gigi Becali l-a lăudat recent: „Se vede pe fața lui”
2
Înainte de baraj, Andrei Rațiu a numit adversarele pe care le vrea la Cupa Mondială: „Întotdeauna am vrut să joc cu el”
0
Transferul cerut de Gâlcă la Rapid » Jucătorul de națională, în pericol
0
Eddy Gnahore a spus ce își dorește pentru a semna prelungirea cu Dinamo
0
Știri din fotbal internațional
Tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026 » HAOS de nedescris cu trei ore înainte
0
Feyenoord, la alt nivel » Tranzacție „de viitor” chiar înaintea partidei cu FCSB
0
Frauda secolului » Un club celebru a plătit 120 de milioane de euro pentru 5 jucători care nu au ajuns niciodată la club!
0
Virgil van Dijk, desființat în direct după ultimul meci: „Un laș! Scapă nevinovat, vina e mereu a celorlalți”
0
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Cine transmite barajul Turcia - România
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Ce lefuri aveau securiștii din România în anii de glorie ai comunismului. ...
Adevărul
Sportul din București, încotro?! GSP a trimis 10 întrebări primilor 4 ...
GSP SPECIAL
Deținutul Stefan și-a chemat soția în celula intimă dintr-o închisoare de ...
Libertatea
Deja s a răsuflat treaba cu rasismul. Domnii de la Uefa sau Fifa ar trebuii sa le penalizeze pe Psg si echipa turca pt faptul ca au refuzat sa joace. Daca erau suporteri in tribune sigur se juca.
Pe stadion la fotbal, vai de capetele noastre ce auzim. Măscări de mama, scandări rasiste. Imnul cu " pe ei, pe mama lor" . Mergeți la concerte mai bine In LeMonde autorul, fost fotbalist din Benin , Jimmy Adjovi-Boco . Semnează un articol inspirat de și cu dl. Coltescu. Cum sa negi identitatea din motive practice Relatează intervenția lui Demba Ba: Demba Ba, s’est interposé en lançant au quatrième arbitre fautif : « Quand vous parlez d’un homme blanc, vous ne dites jamais “ce type blanc”, vous dites simplement “ce type”, alors pourquoi quand vous mentionnez un homme noir, vous dites “ce type noir” ? » Demba Ba a eu raison de s’indigner. Car désigner un homme par une couleur, c’est lui dénier le droit à une identité. Ok. Suntem de acord - a desemna un om prin culoarea sa inseamna a-i nega identitatea și te indigni. Și nu trece un paragraf Ils ont été animés d’un esprit de rébellion initié et encouragé par Rosa Parks lorsqu’elle décida, dans l’Amérique ségrégationniste d’il y a soixante-cinq ans, de ne pas laisser sa place à un voyageur blanc dans un bus. Voyageur blanc ? După ce chiar autorul afirmase că a desemna o persoana prin culoarea sa - pasagerul din Montgomery Alabama putea fi rasist, segregationist, bărbat, femeie, tinar, bătrîn, de ce religie or fi fost, veteran de război au scutit de armata, *** sau cultivat, membru *** sau mason, republican sau democrat a fost redus la un singur atribut - culoarea pielii. E mai practic sa zic
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
„Oamenii nu pot fi judecați în funcție de culoarea pielii”. Domnule Pierre Webo arbitrul nu te-a judecat dupa culoarea pielii ci te-a identificat dupa culoarea pielii. E o mare diferenta. Dar pe tine nu te intereseaza sensul cuvintelor. Acum cei drept nici nu mai poti schimba macazul. Dar atentie! o sa-l schimbe altii. Poate nu acum , ca oamenii sunt fricosi . Dar si tu esti speriat. Ti-e frica sa nu descopere astia ca te-ai inflamat din cauza cartonasului rosu. Dar esti un tip istet si ai dat-o pe rasism. De acum, dupa 8 decembrie, poti sa bei linistit la volan Daca te prind si iti "umfla" permisul le spui ca te-au facut negru.Baietii iti returneaza permisul cu scuzele de rigoare si Neymar cu Mbapee repede in genunchi sa nu piarda vreo lupta cu rasismul.
*** ****** ********* ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cunosc foate multi cetateni de alta culoare si pot sa spun ca sunt si baieti de nota 10 printre ei . La fel sunt si din astia care *** se dau cu fundul de pamant si fac gargara de mama focului de zici ca vai doamne ce nedreptate ai facut. Degeaba incerci sa le explici ca au un mod gresit de gandiri fiinca se ambaleaza si mai tare si devin agresivi deoarece ei nu suporta avdevarul. Asa este este si *** de Webo.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ei bine prietene, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Din ce am văzut din înregistrare Webo vorbea în engleză. Probabil s-a simțit un "it", fără să știe că acest cuvânt lipsește din limba română. Marea problemă a lui este că, gândește ca un ",it"
doar oameni mici se urca pe piedestale de carton - in primul rand Uefa trebuie sa decida daca intreruperea si nereluarea meciului a avut temei - la o saptamana deja ai simntit ca nu ai sustinerea scontata si ai vrut sa reamintesti lumii de tine - dorinta ta de afirmare cu 2 cuvinte este uriasa fata de conotatiile prezentate - pacat ca nu ai inteles ce inseamna rasismul si doresti sa fi triunfator calcand in picioare un alt semen
Uefa va taia in carne vie si va pedepsi un om care este nevinovat si surpriza este si roman. Din nou Romania este vazuta negativ.
N'Doye a spus că i-a împăcat pe Demba Ba cu Coltescu, nu pe Webo. Vezi ca faci o confuzie mare in construirea teoriei tale!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.