INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PRELIMINARII

Cu Racovițan și Sorescu pe teren, Rakow a ajuns în turul 3 preliminar al Ligii

Bogdan Racovițan, în alb // foto: Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 02 august 2023 21:41 / Actualizat miercuri, 02 august 2023 21:45

Cu Bogdan Racovițan (23 de ani) integralist tur-retur și Deian Sorescu (25) pe teren în ultimele minute, Rakow s-a calificat în turul 3 preliminar al Champions League, 4-3 la general cu Qarabag, campioana din Azerbaidjan.

După 3-2 în turul de săptămâna trecută, Rakow, campioana Poloniei, a jucat în această seară în deplasare, la Baku, cu campioana din Azerbaidjan, Qarabag.

Veste DEVASTATOARE pentru Adrian Mititelu: „Ne suspendăm activitatea!”
FCU CRAIOVA

Rakow, echipa la care joacă Racovițan și Sorescu, s-a calificat mai departe în preliminariile Champions League

Cu stoperul Bogdan Racovițan integralist și Deian Sorescu introdus târziu în meci, în minutul 82, Rakow le-a ținut piept azerilor.

Rakow a deschis scorul în minutul 52, prin Fran Tudor, și au fost egalați 8 minute mai târziu de Redon Xhixha. Azerii n-au mai avut puterea să mai înscrie o dată și să trimită meciul în prelungiri.

S-a terminat 1-1, 3-4 la general, iar Rakow merge în turul 3 preliminar al Champions League, unde va da piept cu Aris Limassol, campioana din Cipru.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Înainte de returul cu Urartu, Gică Hagi le-a dezvăluit armenilor „singurul defect al Farului”

Becali crede că știe singura echipă din România care va fi eliminată mâine: „Adversarul e prea puternic”