INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - CLUB BRUGGE 2-2

REAL MADRID - CLUB BRUGGE 2-2 // VIDEO Thibaut Courtois a luat cel mai ciudat gol al sezonului: arbitrul l-a validat după lungi consultări ale VAR-ului

Articol de GSP - Publicat marti, 01 octombrie 2019 20:06

Real Madrid și Club Brugge au terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa secundă a grupelor Ligii Campionilor.

Belgienii au deschis scorul în minutul 9 printr-un amestec de noroc și de superficialitate din partea madrilenilor.

Atacantul nigerian Emmanuel Dennis (21 de ani) a primit o pasă ideală din flancul drept, de la sud-africanul Percy Tau (25 de ani). Fotbalistul belgienilor a avut doar câțiva centimetri în spatele ultimului apărător, brazilianul Casemiro.

Amuzant este modul în care Dennis a trimis mingea în poartă. Nigerianul s-a împiedicat, și-a dat cu dreptul în stângul și l-a păcălit pe belgianul Thibaut Courtois!

Nigerianul Dennis a izbutit „dubla” în minutul 39. S-a demarcat excelent în centrul defensivei madrilenilor și l-a lobat pe Courtois.

7 jucătoriau marcat mai mult de un gol pe terenul lui Real Madrid în Champions League: Del Piero, Pato, Messi, Huntelaar, Aubameyang, Madnzukic și Dennis

În primele meciuri din grupă, Real Madrid a pierdut cu PSG, scor 0-3, iar Brugge a remizat alb cu Galatasaray.

Vezi și:

GENK - NAPOLI // Carlo Ancelotti, atent înaintea duelului cu Ianis Hagi din Liga Campionilor: „Are un joc spectaculos”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!