INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TOTTENHAM - AC MILAN 0-1 LA GENERAL

S-a luat de antrenor după eliminarea din Champions League: „Nu înțeleg de ce am fost rezervă. E un sezon de rahat!”

Tottenham a fost eliminată din „optimile” Champions League, după 0-0 la retur cu AC Milan

Articol de - Publicat joi, 09 martie 2023 07:30 / Actualizat joi, 09 martie 2023 09:47

Tottenham a fost eliminată din „optimile” Champions League, după 0-0 la retur cu AC Milan. În prima manșă, italienii câștigaseră cu 1-0. La finalul partidei decisive de miercuri seară, Richarlison (25 de ani, atacant) s-a răfuit cu tehnicianul Antonio Conte (53).

Rezervă, Richarlison a intrat pe teren doar pentru ultimele 20 de minute. După ultimul fluier, într-un interviu acordat celor de la TNT Sports, atacantul l-a criticat pe Conte pentru că nu l-a mai titularizat, deși cu el în primul „11” echipa obținuse două victorii importante în campionat, 2-0 vs. West Ham și Chelsea.

Bayern, spre al 7-lea trofeu de Champions League » Calificare cu dublă victorie împotriva lui PSG
Bayern - PSG

Richarlison, după Tottenham - AC Milan 0-0: „E un sezon de rahat”

E un sezon de rahat, scuzați-mi expresia! Nu am înțeles nici eu de ce am fost rezervă, mai ales că totul mergea bine, câștigaserăm cu West Ham și Chelsea. Deodată, am trecut pe bancă, cu Wolves (n.r. - 0-1) am jucat 5 minute. Am întrebat de ce și nu mi s-a spus nimic.

Marți, mi-au cerut să fac un test și mi-au zis zis că pot juca dacă iese totul OK. La ora jocului m-au lăsat pe bancă. Sunt lucruri pe care nu le înțeleg. Cred că ar fi trebuit să joc titular. Să vedem ce va spune Conte. Eu muncesc în fiecare zi și vreau să joc”, a răbufnit Richarlison.

Richarlison, sezon modest la Tottenham

Richarlison a venit vara trecută la Tottenham, club care a achitat 58 de milioane de euro pentru transferul lui de la Everton.

Brazilianul n-are parte de un prim sezon grozav în Londra, s-a confruntat cu numeroase accidentări și cu o formă inconstantă, a marcat două goluri în Liga Campionilor, zero în Premier League.

12 meciurica titular are Richarlison la Spurs, în 13 a intrat de pe bancă

Mai multe știri din Liga Campionilor:

Știm primele 4 sfertfinaliste ale Ligii Campionilor » Când are loc tragerea la sorți și noutățile fazei următoare
SFERTURI
Gafă uriașă de portar în Bayern - PSG » Viitorul adversar al României s-a făcut de râs, apoi a închis poarta