INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - FIORENTINA, AZI, ORA 21:45, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Steaua pierde cu Fiorentina şi încheie cu un singur punct campania 2008-2009 a Ligii Campionilor!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 decembrie 2008 00:00

Steaua a început partida cu ameninţarea suporterilor, care anunţaseră proteste majore în timpul meciului. Torţele aruncate în teren au ţinut capul de afiş al primelor minute, însă după aceea s-a jucat fotbal. Unul sărac însă. Singurele ocazii ale primei reprize au apărut în urma unor lovituri libere, Dayro Moreno şi Mutu fiind singurii care au periclitat echilibrul de pe tabela de scor.

În cea de-a doua parte, acelaşi ritm nedemn nici măcar de o partidă slabă din Liga I şi aceeaşi lipsă acută de ocazii de gol. Deşi jocul nu o anunţa, deschiderea a venit de la Gilardino (66), în urma unei lovituri superbe de cap, fărăr speranţe pentru Zapata.

Steaua a încheiat astfel în genunchi un nou sezon de Champions League, cu un singur punct acumulat şi va calcula la sfîrşit de an un bilanţ foarte sărac în realizări:(.

Pariază aici pe ultimul meci al sezonului din Liga Campionilor!