INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - BAYERN MUNCHEN

BARCELONA - BAYERN MUNCHEN. Muller, coșmarul Barcelonei! E primul fotbalist care reușește asta

Thomas Muller // FOTO: Guliver/GettyImages +28   FOTO
Thomas Muller // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 august 2020 22:46 / Actualizat vineri, 14 august 2020 22:53

Bayern Munchen a umilit-o pe Barcelona în prima repriză a sfertului din Champions League, marcând de patru ori.

Două dintre golurile bavarezilor au fost marcate de neamțul Thomas Muller. Atacantul de 30 de ani a punctat în minutele 4 și 31 și s-a transformat în coșmarul european al catalanilor.

În cinci dueluri europene cu Barcelona, Muller a punctat de șase ori! Mai mult decât orice alt fotbalist. Prin golurile din prima repriză, neamțul l-a depășit pe Andriy Shevchenko, care avea cinci goluri. Mai mult, Muller a ajuns la 23 de goluri în fazele eliminatorii ale UEFA Champions League, fiind al treilea all-time, după Cristiano Ronaldo (67) și Leo Messi (47).

Citește AICI totul despre duelul Barcelona – Bayern Munchen, din sferturile Champions League

Citește mai multe știri din Liga Campionilor:

Autogolul caraghios din „șocul” sferturilor de finală a declanșat „furtuna” de la poarta lui Ter Stegen