INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ATALANTA - VALENCIA

VIDEO + FOTO Ovidiu Hațegan a dictat două penalty-uri într-o repriză! Aceiași jucători, implicați la ambele faze

Articol de GSP - Publicat marti, 10 martie 2020 23:42

Ovidiu Hațegan, arbitrul meciului Valencia - Atalanta, scor 3-4, din returul „optimilor” UEFA Champions League a dictat două penalty-uri în prima repriză.

Atalanta a marcat de două ori pe terenul Valenciei în prima repriză, de fiecare dată după un penalty dictat de Ovidiu Hațegan. În minutul 2, fundașul central Mouctar Diakhaby a intrat prin alunecare și l-a agățat pe Josip Ilicic, iar Hațegat a dictat fault. Tot Ilicic a executat și a marcat fără emoții.

În minutul 41, Diakhaby și Ilicic au avut din nou un duel în careu. După ce a consultat reulările video, Ovidiu Hațegan a dictat penalty pentru un henț făcut de fundașul Valenciei. Același Ilicic a executat și a marcat pentru italieni.

Vezi AICI VIDEO

Ulterior, slovenul Ilicic a marcat și în repriza secundă de două, din acțiune de data aceasta. Atalanta s-a calificat în sferturile Ligii, italienii impunându-se și în prima manșă cu 4-1.

Vezi aici desfășurarea meciului Valencia - Atalanta

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia