INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 0-4

VIDEO Ramos, Ronaldo, Real! Madrilenii au demolat-o pe Bayern, scor 4-0 şi s-au calificat în finala UEFA Champions League

Articol de GSP - Publicat marti, 29 aprilie 2014 00:00 / Actualizat marti, 29 aprilie 2014 23:54

Real Madrid s-a calificat fără probleme în finala UEFA Champions League după ce a învins-o pe Bayern Munchen în deplasare, scor 4-0. În tur scorul a fost 1-0 în favoarea madrilenilor. Este prima finală în care Real se califică după o pauză de 12 ani.

Sergio Ramos a deschis scorul după o centrare venită din corner în minutul 16. Peste doar 4 minute s-a făcut 2-0, acelaşi Sergio Ramos a majorat diferenţa.

Cristiano Ronaldo a punctat şi el, fiind a 15-a reuşită în UEFA Champions League. Astfel, portughezul a devenit cel mai prolific marcator al acestei competiţii.

Starul madrilenilor nu s-a lăsat şi a mai punctat o dată, în minutul 89, din lovitură liberă, înscriind şi al 16-lea gol din acest sezon al Ligii.

Cea dea doua finalistă va fi desemnată mîine. Chelsea şi Atletico Madrid se întîlnesc la Londra, după ce în tur scorul a fost egal, 0-0. Finala va fi pe 24 mai la Lisabona.

Echipele de start:

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Kroos, T. Müller, Ribéry - Mandzukici

Rezerve: Raeder, Gotze, Hojbjerg, Martinez, Pizarro, Rafinha, Van Buyten

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao - Modrici, Alonso - Di Maria, Bale, Ronaldo - Benzema

Rezerve: D. Lopez, Isco, Illarramendi, Marcelo, Morata, Varane, Casemiro

LIVESCORE  Bayern -  Real Madrid 0-4
VEZI VIDEO!

min. 90+2: FLUIER FINAL!
min. 89 - GOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo trage din lovitură liberă pe sub zid şi înscrie