INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FAZA GRUPELOR

VIDEO Ronaldo, la golul 100 pentru Real Madrid

Cristiano Ronaldo a reușit ambele goluri ale victoriei Realului din Franța, 2-0

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 02 noiembrie 2011 23:50

Superstarul lui Real Madrid a reuşit în această seară să atingă o bornă care nu e la îndemîna oricui. Cele două reuşite din meciul cu Olympique Lyon l-au dus pe lusitan la cota celor 100 de goluri marcate în tricoul lui Real Madrid în partidele oficiale.

Portughezul a deschis scorul în minutul 24 (VIDEO), după ce a executat perfect o lovitură liberă obţinută de Benzema, şi a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 69, din penalty (VIDEO)

Impresionant este faptul că Ronaldo a reuşit această performanţă în numai două sezoane şi jumătate. Recordul a fost sezonul trecut, cînd CR7 a marcat de nu mai puţin de 53 de ori în meciurile oficiale pentru echipa sa.

2011-2012: a marcat de 14 pentru Real în meciurile oficiale şi de alte patru ori în amicale
2010-2011: a reuşit să marcheze 53 de goluri
2009-2010: în primul său sezon la Madrid, Ronaldo a marcat de 33 de ori

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”