INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TURUL 2

VIDEO Victorie mare pentru echipa lui Ovidiu Hoban în turul 2 preliminar al UEFA Champions League » Rușine istorică pentru Celtic + toate rezultatele serii

Articol de GSP - Publicat marti, 12 iulie 2016 23:11

Hapoel Beer Sheva cu Ovidiu Hoban titular a câștigat greu manșa tur a dublei din turul 2 al calificărilor din UEFA Champions League cu Sheriff Tiraspol, scor 3-2.

Gazdele s-au văzut conduse după 22 de minute, Ivanovici deschizând scorul. În minutul 26, Aliti, de la oaspeți, a fost eliminat, iar Buzaglo a ratat un penalty.

Ogu a egalat pentru Beer Sheva în minutul 43. După pauză israelienii au mai punctat după două penalty-uri, prin Barda în minutul 52 și Radi în minutul 90. Moldovenii au punctat și ei în minutul 64 prin Brezovec.

Rușine istorică pentru Celtic

Campioana Scoției, Celtic Glasgow, a pierdut turul cu formația din Gibraltar, Lioncoln Red Imps. Gazdele s-au impus cu 1-0, după un gol marcat în minutul 48 de Casciaro.

VIDEO

Scoțienii lui Brendan Rodgers au dominat partida, însă n-au putut evita acest rezultat rușinos. Printre titulari s-a numărat și Moussa Dembele, atacant francez de 20 de ani adus de la Fulham.