INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA / SERIE A

Adrian Mutu a marcat un gol într-un amical al Fiorentinei

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 iulie 2009 00:00

Atacantul Fiorentinei, Adrian Mutu, a înscris un gol în amicalul pe care formaţia pregătită de Cesare Prandelli l-a disputat sâmbătă împotriva amatorilor de la Belluno, scor 7-0, informează site-ul grupării din Florenţa, citat de NewsIn.

Aceasta este prima reuşită a atacantului român după o pauză de aproximativ 4 luni, cauzată de cele două intervenţii chirurgicale suferite la cot şi genunchi. Mutu a început titular, iar la pauză a fost înlocuit de Cesare Prandelli.

Fiorentina a deschis scorul prin Vargas, în minutul 2, pentru ca Mutu să dubleze avantajul în minutul 14. Celelalte goluri ale meciului au fost înscrise de Marchionni, Jovetic, Santana, Jorgensen şi Jefferson.

Fiorentina a început cu următorul "11": Frey - Comotto, Dainelli, Donadel, Kroldrup - Pasqual, Marchionni, Jovetic, Kuzmanovic - Mutu, Vargas. După pauză au mai intrat Avramov - Da Costa, Santana, Gamberini, Agey, Papa Waigo, Gulan, Maritato, Jorgensen, Gilardino şi Jefferson.