INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL-HAZEM - AL-ITTIHAD 0-3

AL-HAZEM - AL-ITTIHAD 0-3 // Ovidiu Hațegan a condus meciul echipei lui Daniel Isăilă: a eliminat un jucător și a dictat un penalty

Ovidiu Hațegan a eliminat un jucător în meciul Al-Hazem - Al Ittihad 0-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 martie 2019 18:25

Al-Hazem, formația antrenată de Daniel Isăilă, a pierdut azi fără drept de apel pe teren propriu în fața lui Al-Ittihad, scor 0-3. Partida a fost condusă de Ovidiu Hațegan, care a acordat un cartonaș roșu pentru gazde și a dictat un penalty pentru oaspeți.

Al-Ittihad a deschis scorul prin Villanueva, în minutul 31, iar misiunea oaspeților s-a ușurat și mai mult în minutul 53, când Hațegan l-a eliminat direct pe Bekheet, jucătorul gazdelor.

Oaspeții s-au desprins apoi fără emoții: da Costa a înscris în minutul 68, iar al Muwalld a închis tabela în patrulea minut al prelungirilor. Între cele două goluri ale lui Al-Ittihad s-a intercalat un penalty ratat de Prijovic, în minutul 74.

Al-Hazem, echipa lui Isăilă și Diogo Salomao, neinclus în lot azi, se află pe locul 12, cu 24 de puncte.