INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL TAI

Echipa lui Reghecampf avea 2-0 în minutul 45 » Incredibil cât s-a terminat!

Laurențiu Reghecampf/ foto: X @Al Tai

Articol de - Publicat miercuri, 03 aprilie 2024 09:42 / Actualizat miercuri, 03 aprilie 2024 10:12

Al Tai, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut cu Al Taawon, scor 2-3, în etapa #26 din Arabia Saudită.

Deși avea 2-0 în minutul 45, Al Tai nu a plecat cu nimic acasă din meciul cu Al Taawon. Soarta meciului se putea schimba în minutul 45+7, când se putea face 3-1 pentru echipa lui Reghecampf. Reușita a fost însă anulată de VAR.

Mirel Rădoi, zdrobit în Emirate » Bilanț uluitor în ultimele 5 meciuri
AL JAZIRA

Al Tai, întoarsă de la 2-0 de Al Taawon

Girotto și-a dat autogol în minutul 20 și trupa lui Reghe trecea în avantaj. Dugandzic, fostul atacant de la Rapid, a făcut 2-0 doar 10 minute mai târziu. În prelungirile primei reprize, a început revenirea lui Al Taawon, când Al Shammari e redus din diferență.

Joao Pedro a făcut 2-2 în minutul 73, iar Al Kuwaykibi i-a dat lovitura de grație lui Laurențiu Reghecampf, în minutul 86. Andrei Cordea a fost titular și a fost schimbat în minutul 85, chiar înainte de golul victoriei marcat de Al Taawon. Marko Dugandzic a ieșit în minutul 71

Ciprian Tătărușanu, umilit de Al Nassr

A fost o etapă neagră pentru români în Arabia Saudită.

Cristiano Ronaldo (39 de ani) l-a „mitraliat” pe Ciprian Tătărușanu în AbhaAl Nassr, terminat cu umilitorul scor de 8-0 pentru echipa starului lusitan! CR7 a fost schimbat la pauză, după ce a bifat un hattrick în poarta lui Tătărușanu și a oferit alte două pase de gol.

A fost cea mai mare umilință din cariera fostului portar al României, care, în decembrie anul trecut, pierduse cu 7-0, cu Al Hilal.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”