INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL WASL

AL WASL// Laurențiu Reghecampf, debut perfect la noua sa echipă » Al Wasl a obținut prima victorie după 3 meciuri

Laurentiu Reghecampf

Articol de GSP - Publicat luni, 04 februarie 2019 18:01

Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf, s-a impus azi în meciul cu Dibba Al Fujairah, 2-1, în etapa a 11-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Al Wasl, la primul meci al lui Laurențiu Reghecampf, a început mai slab și a fost condusă din minutul 24, după golul marcat de Yassine Mahmoud. Jucătorii lui Reghecampf au revenit rapid în joc și au întors scorul până la pauză.

Atacantul brazilian Caio Canedo a egalat în minutul 39, iar mijlocașul brazilian Fabio Lima a marcat în minutul 45, după ce înainte ratase un penalty.

După 14 meciuri, Al Wasl este pe 11, cu 14 puncte, la 5 de primul loc retrogradabil.