INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RIZESPOR - GAZIANTEP 0-1

VIDEO Alexandru Maxim i-a adus încă o victorie lui Gaziantep

Articol de - Publicat duminica, 26 decembrie 2021 15:04 / Actualizat duminica, 26 decembrie 2021 16:58

Alex Maxim, 31 de ani, mijlocașul cu numărul 44 a transformat un penalty în minutul 44 și echipa lui a învins cu 1-0 în deplasarea de la Rize.

Nu e pauză în Turcia și Alex Maxim și-a făcut un frumos cadou de Crăciun. Ieri, mijlocașul în vârstă de 31 de ani a marcat la victoria lui Gaziantep, 1-0 la Rize.

Maxim a fost golgeter sezonul trecut. Acum, are patru goluri

Sezonul trecut a fost cel mai bun în Turcia pentru „tricolor”, cel mai prolific jucător al roș-negrilor, cu 15 goluri și trei assisturi în campionat.

Actuala stagiune a început rău, Maxim pierzând o parte din pregătirea de vară și șase etape de Süper Lig din cauza unei fracturi de metatarsian. A reintrat spre sfârșitul lunii septembrie și a reușit de atunci patru goluri și două pase decisive.

Când Maxim înscrie, Gaziantep câștigă

Ultimul gol, împotriva lui Rize, din penalty, al treilea 11 metri transformat în acest sezon. De fiecare dată când a punctat Maxim, Gaziantep a învins.

Alex a fost înlocuit în minutul 89. Alin Toșca a jucat întreaga partidă la Gaziantep.

Război în Premier League » Guardiola amenință cu greva! Cum i s-a răspuns: „Jucați dracului!”

Nicolae Stanciu, aproape să plece de la Slavia Praga » Anunțul făcut de Anamaria Prodan: „Cred că se va finaliza acum”