INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

VIDEO Alex Mitriță, calificare dramatică în play-off din MLS! Golul decisiv, marcat din penalty în minutul 90+1

Alex Mitriță // foto: Reuters

Articol de - Publicat vineri, 24 iulie 2020 08:28 / Actualizat vineri, 24 iulie 2020 12:09

New York City FC, echipa românului Alexandru Mitriță, s-a calificat dramatic în play-off-ul din MLS, după un egal între Los Angeles Galaxy și Houston Dynamo, 1-1.

Echipa din New York a terminat grupa pe locul 3 și spera la un rezultat care s-o ajute la meciul dintre Los Angeles Galaxy și Houston Dynamo, jucat luni seară. Houston Dynamo putea să o depășească pe New York City FC în clasamentul celor mai bune locuri 3, dar a remizat dramatic în ultimul meci.

Echipa din Houston a condus cu 1-0 din minutul 17, dar s-a văzut egalată în minutul 90+1, printr-un gol marcat de Pavon, din penalty.

Astfel, New York City FC a terminat pe locul 4 în clasamentul celor mai bune locuri 3, cu 3 puncte, și merge în play-off.

În „optimi”, New York City FC va juca cu Toronto FC. Meciul va avea loc peste 3 zile, pe 27 iulie.

1 victoriea avut New York City FC în grupe, 1-0 cu Inter Miami, meci la care Mitriță a dat pasa de gol

VIDEO. Mirel Rădoi, selecționerul României: „Aș fi vrut să debutez contra Islandei”