Alte știri din fotbal
Gigi Becali susține că CFR Cluj a „umflat” suma pentru transferul lui Louis Munteanu: „Eu nu cred”
1
Cât cere Dinamo pentru „perla” Cîrjan: „Am avut o discuție internă” + „A venit cineva pentru Musi de curând”
2
Basarab Panduru a reacționat imediat după decizia lui Gigi Becali în privința lui Tavi Popescu: „Îi întinde o mână de ajutor”
0
L-am găsit pe venezueleanul care a jucat la Dinamo! A driblat „subiectul Maduro”, apoi s-a dat la povești: „Mircea Rednic? Cu adevărat...” » Românul care i-a rămas la inimă
0
Știri din fotbal internațional
Dan Șucu încearcă să transfere un coleg de-ai lui Cristiano Ronaldo! » Internaționalul ar veni ca împrumut la Genoa
0
Nigeria a făcut spectacol și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Africii pe Națiuni
0
Cea mai tânără victimă a tragediei din Crans-Montana este fiul unui oficial de la Sochaux » Noa Thévenot avea 14 ani!
0
Louis Munteanu, primul mesaj pentru CFR după transferul în Statele Unite: „Mister Petrescu, nu voi uita niciodată”
1
Pancu i-a lăsat acasă!
Ratează primele meciuri din 2026
Amorim, dat afară
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
Lifestyle
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
Femeia care l-ar fi refuzat pe Cristiano Ronaldo, apariție ireală de Anul Nou » Au rămas fără cuvinte când au văzut ținuta
2
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
16
Mesajul sfidător al președintelui Columbiei, după amenințările lui Donald ...
Libertatea
Hectarul agricol în România, de 23 de ori mai ieftin decât în țara cu cel ...
Adevărul
GSP a asistat la Hannover - Monchengladbach în Antalya: Virgil Ghiță i-a ...
GSP SPECIAL
Lovitură neașteptată pentru Putin și Xi după operațiunea SUA din Venezuela. ...
Libertatea
am zis daca vrei sa ajungi fotbalist,nu jucator de fotbal...daca vrei sa fi doar jucator atunci esuezi oriunde in fotbalul profesionist...de exemplu e plina supermamaliga de jucatori care au fost juniori pe la academii bune si sunt sumedenii de juniori la academiile echipelor cu bani multi care vor fi buni de liga a 2a la noi....dar imi este imposibil sa cred ca in Romania poti scoate jucatori,poate cazuri foarte rare,care sa faca fata la echipele bune si foarte bune in Europa....la noi la meciuri vezi incontinu jucatori care cad jos daca sunt prinsi de tricou sau simt ca adversarul e aproape ori la meciul Craiovelor l-a vazut Baiaram pe ala cu mainile intinse si a intrat direct in el si a cerut fault,cartonase...du-te in Anglia si cazi jos ca asa ti-a venit tie si o sa spui la revenirea in tara ca au aia ceva cu romanii
Statistic vorbind 90% din cei ajunși pe la Academii și Primavere au eșuat la fel(sau mai rău) decât cei plecați mai târziu. Avem și exemplul Florin Andone, format 100% afara și pentru care nivelul maxim a fost echipe care retrogradează in liga a II-a spaniola.
“Lasă-mă papa-n Italea”. Lol!
daca vrei fotbal profesionist stai departe de Romania...iar daca te-ai nascut aici si vrei sa ajungi fotbalist cand faci 16 ani cauti o academie in Vest,de Romania...esti cetatean european,daca ai valoare,mergi la trialuri,nu o sa te refuze nimeni....si in cazul asta, cum zicea altcineva aici la banii si salariul primit de Cicaldau si Morutan trebuiau sa ajute Galata,sa creasca meci de meci,dar ei nu erau superiori spre stupoarea "ultranationalistilor" cu nimic fata de juniorii proprii...dar asta e cand faci transferuri dupa ureche (relatii cu dubiosi) sau fara scouting profesionist,cum explica un fecesebist despre Ilie,prima data il iei si dupa aia vezi cum merge...cata prostie! si daca nu merge ce faci,ceri banii inapoi? sau il imprumuti la echipe obscure?
perla tanase
Când îl aduci pe "străin" cu 6,5 milioane și 800.000/an te aștepți să fie peste localnicul de 4-5 ori mai ieftin și cu salariu mai mic. Daca nici în Turcia nu faci fata, mai rămân doar arabii și liga a 2-a din vest(nici acolo titular).
Încet încet ies la suprafață țepele familiei Becali! Nici asta nu-mi publicați?
I-auzi, alpine, ce zic baietii astia
Angelică, e nasol pentru ei că-și trag 6-700 de euroi, alea sunt sute de mii să nu mori prost, mai bine este că tu trăiești din minim pe economie adică un fel de ajutor social ! Da, nu-i așa, e nașpa rău de ei !
Celebra rețetă a fotbalului nostru patentata și care ne reprezintă de ani si ani se pune un jucător român se vopsește, titluri căcălău in presă că este dorit de mari echipe ale lumii apoi se găsește fraierul, după 6 luni maxim un an urmează celebrele împrumuturi și gata caz rezolvat, așa visăm magicieni, vrăjitori de zici că a fumat toată lumea marfă de la untold si vrem si rezultate la națională cu ăștia ca altii nu sunt ori cei din campionatul intern care vedem toți cum este ori cei de afară care...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.