INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Alexandru Maxim, gol superb în prima etapă din Turcia » Execuție la „păianjen”

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 august 2022 21:12 / Actualizat sambata, 06 august 2022 21:21

Alexandru Maxim (32 de ani) a marcat un gol superb, din lovitură liberă, în minutul 22 al meciului dintre Sivasspor și Gaziantep, la scorul de 0-0. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Alexandru Maxim a fost cel mai bun fotbalist al lui Gaziantep în ultimele două sezoane, marcând un total de 29 de goluri și oferind 10 pase decisive. Internaționalul român a debutat la fel de bine și în noua stagiune.

Barcelona, aproape de o nouă lovitură uriașă! Acordul la care au ajuns catalanii
SPANIA

Alexandru Maxim, gol superb în Sivasspor - Gaziantep

Gaziantep a început sezonul pe terenul câștigătoarei Cupei Turciei, Sivasspor. Alexandru Maxim a avut nevoie de doar 22 de minute să iasă la rampă. Mijlocașul român a executat impecabil, aproape de vinclu, la colțul scurt o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

Gazdele au egalat în minutul 64, dintr-un penalty transformat de ivorianul Max Gradel. A fost și rezultatul final, în ciuda unui joc deschis în ultimul sfert de oră al partidei.

Fundașul Alin Toșca (30 de ani) a fost rezervă neutilizată la Gaziantep.

Runda viitoare, duminică, 14 august, de la ora 19:15, Gaziantep primește vizita lui Ankaragucu.

Echipele de start și desfășurarea meciului Sivasspor - Gaziantep, 1-1

Barcelona, aproape de o nouă lovitură uriașă! » Acordul la care au ajuns catalanii