INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Andrei Burcă, gol în prima etapă din Arabia Saudită » Ce au făcut Tănase și Toșca + debut amânat pentru Tătărușanu

Articol de - Publicat marti, 15 august 2023 00:18 / Actualizat marti, 15 august 2023 00:20

Andrei Burcă (30 de ani) a marcat golul lui Al Akhdoud din deplasarea cu Al Shabab, scor 1-1, în prima rundă a noului sezon din Arabia Saudită.

Cel mai tare sezon din istoria fotbalului saudit a început. Andrei Burcă și Florin Tănase au fost titulari la nou-promovata Al Akhdoud și au scos un punct pe terenul lui Al Shabab, fosta formație a lui Marius Șumudică.

Decizie INEXPLICABILĂ în prelungiri la United - Wolves » Rio Ferdinand, scuze în numele clubului după un penalty evident ignorat în camera VAR
MANCHESTER UNITED - WOLVES

Fundașul central transferat de la CFR Cluj a deschis scorul în minutul 41, dintr-o lovitură de pedeapsă. Al Shabab a egalat în minutul 66, prin Abdou. Burcă a fost integralist, Tănase a evoluat 74 de minute.

Ciprian Tătărușanu încă nu a debutat

Abha, fără Ciprian Tătărușanu în lot, nu a avut nicio șansă starurilor de la Al Hilal. Brazilianul Malcom, adus de la Zenit, a marcat un hattrick în victoria 3-1.

Informația că Tătărușanu s-a înțeles cu Abha a fost oferită în exclusivitate de GSP luni, iar, din sursele Gazetei, el va primi un 1,8 milioane de euro pe doi ani de la saudiți.

Duminică, Alin Toșca a fost integralist în victoria obținută de formația lui, Al Riyadh, 1-0 în fața lui Al Wehda.

Beșiktaș dă o lovitură de imagine: transferă un fost jucător al lui Arsenal și Liverpool

Mutu, încă un pas greșit în Azerbaidjan! N-a bătut nici penultima clasată de anul trecut