INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CORONAVIRUS

Mircea Lucescu, într-o situație ingrată » Cum e obligat să se prezinte la duelul cu Barcelona din Liga Campionilor

Mircea Lucescu (75 de ani) are probleme mari din cauza coronavirusului. Primii doi portari ai lui Dinamo Kiev sunt pozitivi.

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 octombrie 2020 18:40 / Actualizat vineri, 30 octombrie 2020 19:18

Portarul titular Georgi Bushchan (26 de ani) a fost confirmat pozitiv înaintea remizei cu Ferencvaros, scor 2-2, din Liga Campionilor. Înlocuitorul său, Denys Boyko (32 de ani) a fost lovit la rândul său de Covid-19, informează Sport.ua. Cei doi vor rata meciul de mâine, din campionat, contra lui Dnipro-1, dar și duelul de miercuri cu Barcelona, din Liga Campionilor.

O singură soluție pentru Lucescu

Dinamo Kiev a rămas cu un singur portar în lot. E vorba de Ruslan Neshcheret (18 ani), goalkeeperul formației de tineret. Acesta nu a apărat niciun minut la echipa mare, prinzând doar în două rânduri banca de rezerve. Neshcheret a fost rezervă și în duelul Ucraina U21 - România U21, scor 1-0, în preliminariile pentru Euro 2021.