INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BOLOGNA - GENOA

BOLOGNA - GENOA // VIDEO Gafă a lui Ionuț Radu în meciul de azi: eroarea românului a costat-o pe Genoa

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 februarie 2019 14:28

Ionuț Radu, 21 de ani, a fost integralist la Genoa în partida pe care echipa sa a disputat-o pe terenul celor de la Bologna, într-un meci din runda a 23-a din Serie A, încheiat 1-1.

Românul a fost, din păcate, protagonistul gafei care a dus la golul primit de Genoa în minutul 23. Titularul din poarta naționalei U21 a ieșit complet neispirat pe o centrare, iar Mattia Destro, atacantul Bolognei, a profitat de eroare și a înscris cu capul.

VIDEO cu gafa lui Ionuț Radu

Genoa a egalat până la pauză prin danezul Lukas Lerager, care a înscris după pasa lui Lazovic.

Ionuț Radu a evoluat în 19 partide de-a lungul actualului sezon din Serie A. A încasat 30 de goluri și a avut doar două meciuri în care a păstrat poarta echipei sale intactă.

Vezi și: PERUGIA - PALERMO // VIDEO George Pușcaș, „dublă” pentru Palermo în Serie B » Atacantul naționalei U21 a ajuns la cota 5 în acest sezon