INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVEBLOG

VIDEO + FOTO Ce au făcut stranierii în week-end » Răzvan Lucescu, eșec în derby-ul din Grecia! Rezultatele complete

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din acest week-end pot fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2022 23:27 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2022 23:34

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din week-end-ul 1-2 octombrie au putut fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Răzvan Lucescu, eșec în derby-ul din Grecia

PAOK, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă de Panathinaikos, scor 1-2, în derby-ul etapei din Grecia.

Formația din Salonic a deschis rapid scorul, în minutul 18, prin portughezul Nelson Oliveira. Răzvan Lucescu nu a putut păstrat avantajul, iar spaniolul Aitor Cantalapiedra a întors soarta punctelor cu o „dublă”, ajungând la 7 reușite în primele 6 etape.

Panathinaikos este lider detașat, cu 6 victorii din tot atâtea posibile. PAOK cade pe 4, cu 11 puncte.

Ionuț Radu, integralist în Lecce - Cremonese

Ionuț Radu (25 de ani) a fost integralist la Cremonese în deplasarea cu Lecce, scor 1-1. Portarul român a primit gol la singurul șut pe poartă, în minutul 42, dintr-un penalty transformat de Gabriel Strefezza. Vlad Chiricheș, accidentat, a lipsit de la Cremonese.

Mircea Lucescu a câștigat în campionatul Ucrainei

Dinamo Kiev, cu Mircea Lucescu la cârma echipei, a câștigat, scor 1-0, în deplasarea de la Minaj, în runda cu numărul 5 a campionatului Ucrainei. Unicul gol al partidei a fost marcat de Viktor Tsygankov, în minutul 51. Trupa lui Mircea Lucescu a urcat astfel până pe poziția a 9-a în clasament, cu 6 puncte strânse în 5 etape.

Meci nebun între echipele lui Tătărușanu și Răzvan Marin

AC Milan, cu Ciprian Tătărușanu integralist, s-a impus în deplasarea de la Empoli, scor 3-1. La gazde, Răzvan Marin a fost introdus în prelungirile primei reprize.

Meciul a avut o desfășurare incredibilă. Rebic a deschis scorul pentru Milan în minutul 79, dar gazdele au egalat în al doilea minut al prelungirilor. Bajrami a executat bine o lovitură liberă, profitând și de o reacție târzie a lui Tătărușanu.

Imediat după repunere, campioana a trecut iar în avantaj, prin Fode Ballo-Toure, aflat la primul gol în Serie A. În al 7-lea minut al prelungirilor, pe contraatac, Leao a stabilit rezultatul final.

Cu victoria de astăzi, Milan urcă provizoriu pe locul 3, cu 17 puncte, la 3 lungimi de liderul Napoli. Empoli rămâne pe 14, cu 7 puncte.

Succes pentru Șumudică, Lung Jr. și Mitriță

Al Raed, echipa antrenată de Marius Sumudică, a învins-o pe Al Adalh, scor 2-1, în runda #5 a campionatului din Arabia Saudită. Silviu Lung Jr. a fost integralist în formația românului, Mitriță, titular, a ieșit de pe teren în prelungiri. Al Raed ocupă locul 6, la 3 puncte distanță de liderul Al Shabab.

Reghe, învins de lider

Qarabag, liderul din Azerbaijan, a învins-o pe Neftci Baku, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, scor 3-1, în runda #8. Echipa românului a deschis scorul în minutul 24, prin Israfilov, dar a capitulat în repriza secundă, când Kady ('57), Zoubir ('68) și Owusu ('74) au adus victoria gazdelor.

2este locul ocupat de echipa lui Reghecampf în campionat, la 3 lungimi în urma liderului Qarabag, care are și un meci mai puțin disputat

Maxim, titular în înfrângerea lui Gaziantep

Maxim a fost titular la Gaziantep, în meciul cu Kasimpașa, din etapa 8 a campionatului Turciei. Echipa românului a pierdut cu 1-0.

Alex a fost în spatele „vârfului” Pekhart, într-un sistem 4-2-3-1. Maxim are 3 goluri și două pase decisive în acest sezon.

Dennis Man, gol uluitor pentru Parma

Dennis Man a început meciul Parma – Frosinone 2-1 ca rezervă, dar a intrat la pauză, la 1-0 pentru formația sa. În minutul 51, românul a majorat scorul, reușind să marcheze din penalty. La oaspeți, mijlocașul Daniel Boloca a fost integralist.

Penalty-ul lui Man a fost unul antologic. Mingea a fost deviată de portar în stâlpul din stânga.

A lovit apoi bara transversală și a continuat să meargă pe deasupra liniei porții.

În cele din urmă, după ce a atins și bara din dreapta, balonul a intrat în plasă.

Românul a ajuns la 3 goluri în 7 meciuri în acest sezon de Serie B.

După 7 etape, Parma are 12 puncte și este pe 7. Frosinone are 13 puncte și e pe 6.

Nedelcearu, titular la Palermo

Ionuț Nedelcearu a fost titular la Palermo, în meciul cu Sudtirol din etapa 7 din Serie B, 0-1. Stoperul a jucat în toate etapele din acest sezon.

Pușcaș și Drăgușin, rezerve la Genoa

George Pușcaș a jucat din minutul 78 iar Radu Drăgușin o repriză la Genoa, în meciul cu Spal din etapa 7 din Serie B, 2-0 cu SPAL.

Programul de duminică

• Minaj - Dinamo Kiev (M. Lucescu) - ora 13:00
  • Lecce - Cremonese (I. Radu) - ora 16:00
  • PAOK (R. Lucescu) - Panathinaikos - ora 21:30

Dennis Man i-a impresionat pe italieni cu ultimele evoluții: „I-a vrăjit pe spectatori”

Se pune la cale All Star Game european: Cel mai bun 11 din Premier League vs. crema celor mai puternice echipe din Top 4 campionate

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”