INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

Claudiu Keșeru, meci excepțional în Bulgaria! „Dublă” și pasă de gol pentru Ludogorets

Claudiu Keșeru, Ludogorets

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 noiembrie 2020 19:21 / Actualizat duminica, 08 noiembrie 2020 19:35

Claudiu Keșeru (33 de ani) a fost decisiv în victoria lui Ludogorets de pe terenul celor de la CSKA 1948 Sofia, scor 3-0.

Atacantul român a fost aruncat în luptă din primul minut și nu a dezamăgit. A contribut decisiv la toate cele 3 goluri reușite de echipa sa: a marcat două și a pasat decisiv la celălalt.

Keșeru a deschis scorul în minutul 45, apoi i-a pasat decisiv lui Tchibota la golul din minutul 65, înainte de a stabili scorul final, în minutul 78.

Cosmin Moți, integralist pentru Ludogorets

Atacantul român, care nu a fost convocat de Mirel Rădoi la echipa națională pentru meciurile din această lună, a fost înlocuit de Jorginho în minutul 85. La oaspeți a jucat și Cosmin Moți. Fundașul român a fost integralist și a purtat banderola de căpitan.

Acest rezultat o păstrează pe Ludogorets pe primul loc în Bulgaria, cu 26 de puncte obținute în primele 11 etape. Următoarea clasată, Lokomotiv Plovdiv, are 3 puncte sub echipa românilor.

Claudiu Keșeru a marcat și în precedentul meci al lui Ludogorets, înfrângerea cu Tottenham din Europa League, scor 1-3.

VIDEO. Cosmin Moți despre o eventuală revenire la Dinamo: „Nu vreau să mă întorc și să joc cu numele”

Citește mai multe știri despre stranieri:

Ianis Hagi, introdus în minutul 69 al unui meci incredibil! Cât s-a terminat Rangers - Hamilton

Dinamo Kiev - Șahtior 0-3 » Mircea Lucescu, la prima înfrângere în campionatul Ucrainei pe banca lui Dinamo