INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

Keșeru s-a înfuriat pe antrenor și a făcut scandal la meciul lui Ludogoreț

Claudiu Keșeru

Articol de - Publicat marti, 27 aprilie 2021 14:17 / Actualizat marti, 27 aprilie 2021 16:48

Ludogoreț este în proporție de 95% din nou campioană a Bulgariei, după victoria de aseară cu Botev (2-0), la Plovdiv, având 12 puncte avans la șefie față de Lokomotiv Plovdiv la finalul sezonului regulat.

La meciul de luni însă au sărit și scântei la echipa din Razgrad, Claudiu Keșeru, titular la oaspeți, s-a înfuriat pe antrenor că a fost scos în minutul 64 (a intrat Manu), la scorul de 0-0. A reacționat nervos și a făcut scandal pe margine, nemulțumit de decizia lui Valdas Dambrauskas.

Wanderson a deschis scorul însă după doar două minute de la ieșirea românului și a marcat și al doilea gol în 82'! ”Nu vreau să felicit pe nimeni, dar uitați-vă la ce-a reușit Wanderson! Revenise după o accidentare de șase luni și a marcat în cele mai importante momente”, a explicat lituanianul.

Keșeru vrea titlul de golgeter

Iritarea lui Claudiu pare a fi legată de dorința de a rămâne pe primul loc în clasamentul marcatorilor din acest campionat. Înaintea play-off-ului, are 16 goluri, cu unu mai mult decât Coureur (Cerno More) și trei peste Kamburov (Beroe) și Iliev (Botev Plovdiv)

Keșeru nu a punctat decât de două ori în ultimele cinci meciuri pentru formația din Razgrad.

VIDEO Keșeru, trebuie să vezi asta! Cum a ajuns atacantul lui Ludogoreț pe mâinile unui magician