INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DANEMARCA

Echipa lui Constantin Gâlcă, egal obținut în prelungiri cu Nordsjaelland » Ce loc ocupă Vejle în Danemarca

Constantin Gâlcă, antrenor Vejle Boldklub // foto: Facebook

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 februarie 2021 17:26 / Actualizat duminica, 14 februarie 2021 18:02

Vejle Boldklub, echipa antrenată de Constantin Gâlcă (48 de ani), a obținut doar un punct din partida cu Nordsjaelland, care a contat pentru etapa 16 a campionatului din Danemarca.

Constantin Gâlcă nu a reușit să lege două victorii consecutive în Danemarca. Succesul de la Sonderjyske (1-0) de etapa trecută a fost urmat de o remiză cu Nordsjaelland astăzi, 2-2, pe teren propriu.

Vejle a urcat un loc în Danemarca

Gazdele au deschis scorul în minutul 37 prin aripa stângă Arbnor Mucolli, iar avantajul fragil s-a păstrat până în minutul 72. Nordsjaelland a egalat prin Ulrik Jenssen, iar în minutul 86 a întors scorul prin Victor Jensen și părea că va pleca de la Vejle cu toate cele 3 puncte puse în joc.

Nu a fost să fie, pentru că Vejle a egalat în minutul 90+1, grație unui gol al fundașului croat Denis Kolinger.

Vejle ocupă locul 8 (din 12) în Danemarca, cu 20 de puncte. Liderul Brondby are 31, dar și un meci mai puțin, în timp ce Sonderjyske, prima echipă de play-off (locul 6) are 24 de puncte. De asemenea, un meci în minus față de trupa lui Gâlcă.

5 victorii,5 egaluri și 6 înfrângeri are Vejle în acest sezon de campionat în Danemarca

Citește mai multe știri despre stranieri:

Răzvan Lucescu riscă să fie demis! Al Hilal, învinsă de noua echipă a lui Constantin Budescu, penultima clasată din Arabia Saudită

FOTO Mircea Lucescu a oferit imaginile zilei! A trecut la munca de jos, înaintea primului meci oficial din 2021