INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

FOTO Mircea Lucescu a oferit imaginile zilei! A trecut la munca de jos, înaintea primului meci oficial din 2021

Mircea Lucescu (75 de ani) a oferit imaginile zilei, înaintea meciului dintre Dinamo Kiev și Olimpik Donețc, din runda cu numărul 14 a primei ligi din Ucraina. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2021 18:05 / Actualizat sambata, 13 februarie 2021 19:07

Dinamo Kiev, formația antrenată de Mircea Lucescu, a câștigat primul meci oficial din anul 2021, 3-1 împotriva lui Olimpik Donețc.

Înaintea meciului, Mircea Lucescu a oferit imaginile zilei. Prima etapă din anul 2021 a fost programată astăzi, pe o vreme de iarnă veritabilă în Ucraina. Stadionul „Valery Lobanovsky” din Kiev era acoperit cu zăpadă la ora meciului, așa că antrenorul român a trecut la munca de jos. A cerut o lopată și a ajutat la îndepărtarea stratului de nea.

+3 FOTO

Mircea Lucescu, lider în Ucraina

Terenul dificil le-a dat bătăi de cap elevilor lui „Il Luce”. Olimpik a deschis scorul în minutul 20, prin Alvarenga, dar replica a venit rapid. Besiedin a egalat în minutul 30. După pauză, misiunea lui Dinamo a fost ușurată de cele două eliminări din tabăra oaspeților. Prima, din minutul 76, a fost urmată imediat de reușita lui Buyalskyy. Scorul final a fost stabilit în minutul 90, de același Besiedin.

Dinamo Kiev e prima în Ucraina, cu 33 de puncte. Rivala Șahtior are un deficit de 4 lungimi, dar și un meci mai puțin disputat.

Patronul celor de la Parma, ședință cu antrenorul, după ce s-a plâns de transferuri: „De asta i-am adus pe cei tineri”

Leicester - Liverpool 3-1. FOTO Jurgen Klopp, criză de nervi după gafele incredibile din defensivă! „Cormoranii” au luat 3 goluri în 6 minute