INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

Cu Gabriel Tamaş titular, Doncaster a pierdut la Ipswich, 1-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 aprilie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 12 aprilie 2014 19:25

Gabriel Tamaş a revenit pe teren după fractura de pomete, dar echipa sa, Doncaster Rovers, a pierdut în deplasare, la Ipswhich Town, cu 1-2, în etapa a 42-a a ligii secunde engleze.

Fundaşul de 30 de ani a evoluat în centrul defensivei şi s-a remarcat printr-un şut periculos scos de portarul advers şi o centrare excelentă de pe dreapta, la care însă nu a reuşit să ajungă nici un atacant al echipei sale.â

Scorul a fost deschis de Murphy în minutul 47, Brown a egalat pentru Doncaster în minutul 83, din penalty, dar Chambers a stabilit scorul final, 86. Echipa lui Tamaş se află pe locul 19 în Championship, cu 43 de puncte în 42 de meciuri.  Etapa viitoare va juca acasă cu Derby County.

Doncaster Rovers: Johnstone, Meite, Tamaş, Quinn, Coppinger, Husband, Keegan (c), Furman, Cotterill, Sharp, Brown