INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Dan Petrescu continuă să viseze la salvarea de la retrogradare » Victorie fantastică în China, cu fostul jucător al Viitorului și al celor de la CFR Cluj printre protagoniști

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 octombrie 2018 16:54

Guizhou Zhicheng, formația antrenată de Dan Petrescu, s-a impus în fața celor de la Dalian Yifang, scor 3-0.

Golurile formației lui Petrescu au fost marcate de Longchang Lin (minutul 42), Liu Hao (minutul 55) și fostul jucător al Viitorului și al celor de la CFR Cluj, Kevin Boli (minutul 79), aflat la primul gol în China.

Dan Petrescu s-a apropiat la doar 4 puncte de locul ce asigură evitarea retrogradării cu Guizhou Zhicheng. "Bursucul" a profitat și de remiza făcută ieri, tot acasă, de Chongqing Lifai (4-4 cu Hebei), echipa de pe locul 14 egalând însă de la 2-4 în minutele 90+5 și 90+7!

Vezi și: FOTO + VIDEO Dezastru pentru Real Madrid! Înfrângere rușinoasă pe "Bernabeu" + cea mai lungă perioadă din istorie fără gol marcat