INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

Debut excelent pentru Sergiu Buş la Sheffield Wednesday » A scos penalty la 10 minute după ce intrase pe teren

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 februarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 07 februarie 2015 22:33

Sergiu Buş a fost cumpărat de Sheffield Wednesday în ultima zi de mercato, iar la doar 4 zile de la transfer a debutat.

Românul s-a remarcat destul de repede în meciul de pe teren propriu cu Cardiff. Buş a fost rezervă, însă a intrat pe teren în minutul 63.

În minutul 73 atacantul de 21 de ani a căzut în careu, iar Will Keane a înscris din penalty, stabilind scorul final, 1-1.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”