INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

VIDEO Sorescu, eurogol în Polonia! E lider detașat cu Rakow

Sâmbătă, Deian Sorescu (25 de ani, extremă dreapta) a reușit un gol superb pentru Rakow în runda #17 din campionatul Poloniei, în victoria din deplasare cu Zaglebie, scor 2-1.

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 noiembrie 2022 10:41 / Actualizat duminica, 13 noiembrie 2022 10:59

Titular, fostul jucător de la Dinamo a deschis scorul în minutul 18. Și-a driblat un adversar în bandă, a pătruns în centru și a șutat cu piciorul mai slab, stângul, la colțul lung, direct în plasa laterală!

Nu l-au menajat pe Tătărușanu după meciul decis în ultimele minute: „Măcar să încerce!”
ITALIA

VIDEO. Deian Sorescu, gol superb în Polonia

A fost al doilea gol marcat de Sorescu pentru Rakow în actuala stagiune (17 partide oficiale). Rakow e lider în Ekstraklasa, la 10 lungimi de Legia, ocupanta locului secund, dar și cu un meci în plus disputat.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Moruțan e în mare formă înainte de meciurile naționalei » Decisiv din nou pentru Pisa: „Momentul magic continuă”