INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STANDARD

VIDEO Drăguș, de neoprit! Gol de senzație după o acțiune superbă

Denis Drăguș/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2022 16:12 / Actualizat duminica, 16 octombrie 2022 16:36

Denis Drăguș (23 de ani), extrema de la Standard Liege, a marcat un gol superb împotriva lui Antwerp, scor final 3-0, în etapa #12 din campionatul Belgiei.

Internaționalul român a dus scorul la 2-0, în minutul 4. Drăguș a luat o acțiune pe cont propriu, a pătruns în careu, a evitat elegant doi adversari și a șutat direct în vinclu. Portarul advers a rămas împietrit pe centrul porții.

Drăguș, gol de senzație pentru Standard

După reușita din meciul cu Antwerp, Drăguș a ajuns la borna de 4 goluri în acest sezon în campionatul Belgiei.

Real Madrid - Barcelona 3-1 » Trupa lui Ancelotti, victorie clară în El Clasico! Real e lider în La Liga
LA LIGA

Cu Antwerp, Standard a deschis scorul încă din minutul 2, prin Balikwisha, care a trimis în poarta goală din câțiva metri. În mintul 9, scorul arăta 3-0 pentru echipa lui Denis Drăguș, după reușita semnată de Canak.

Internaționalul român a fost înlocuit în minutul 77, în locul său intrând Perica.

Drăguș, ignorat de Edi Iordănescu

La ultima acțiune a echipei naționale, Denis Drăguș a fost convocat, dar a jucat doar pe final cu Finlanda, la 1-1. El a intrat atunci în minutul 79, în locul lui Deian Sorescu.

La ultimul meci din Liga Națiunilor, 4-1 cu Bosnia, Drăguș a fost lăsat în afara lotului de selecționerul Edi Iordănescu.

Gică Hagi, nerăbdător înainte de El Clasico + cine e preferatul „Regelui”: „Îmi place de el de când a jucat cu Steaua”

Șumudică a uitat să câștige: 3 înfrângeri la rând în Arabia Saudită + Mitriță îl putea salva la ultimul meci

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”