INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  KASIMPAȘA – GAZIANTEP 0-4

KASIMPAȘA – GAZIANTEP 0-4 » VIDEO Echipa lui Marius Șumudică e de neoprit! Alex Maxim a reușit o dublă în Turcia

Gaziantep FOTO: twitter.com/GaziantepFK +10   FOTO
Gaziantep FOTO: twitter.com/GaziantepFK

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 decembrie 2020 18:30 / Actualizat miercuri, 23 decembrie 2020 20:15

Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a obținut o victorie spectaculoasă, 4-0 pe terenul lui Kasimpașa, în etapa a 14-a din Turcia.

Grație acestui succes, Gaziantep a urcat pe locul 4, cu 24 de puncte în 13 partide. Formația lui Șumudică este depășită de Alanyaspor (27), Galarasaray (26) și Fenerbahce (26).

Gaziantep, cu Alex Maxim și Alin Toșca titulari a început tare meciul și a avut 2-0 la pauză. Alex Maxim a fost omul primei reprize. Acesta a deschi scorul în minutul 9, din penalty, și l-a majorat în minutul 25, cu un șut la colțul scurt, de la marginea careului.

VIDEO Golul #2 marcat de Alex Maxim

După pauză, elevii lui Șumudică nu s-au oprit și au mai marcat de două ori, prin Jefferson, în minutul 57 și Demir, în minutul 78. Alex Maxim a fost scor în minutul 81, în timp ce Toșca a jucat tot meciul.

+6 FOTO

Echipe de start:

Kasimpașa: Taskiran – Hadergjonaj, Serbest, Brecka, Haddadi – Kara, Sadiku – Varga, Hajradinovic, Erdogan – Hodzic
Antrenor: Fuat Capa

Gaziantep:  Guvenc – Kana-Biyik, Djilobodji, Toșca – Ceylan, Mirallas, Jefferson, Al. Maxim, Vural – Ozer, Dicko
Antrenor: Marius Șumudică

VIDEO Șumudică, anunț categoric: ”E greu! În câțiva ani vreau să mă las de antrenorat!”

Citește mai multe știri din Turcia:

Marius Șumudică, sunat de Mircea Lucescu după victoria cu Fenerbahce: „Nici eu n-am reușit să fac așa ceva”

Marius Șumudică: „Mâine plec, țineți cont ce vă spun!” » Ce sumă uriașă a câștigat în Turcia