INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

FOTO Meci de coșmar pentru Andrei Radu! A luat 3 goluri în 14 minute de la Parma: eroare gravă la prima reușită

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2018 14:10

Andrei Ionuț Radu a avut evoluții extrem de apreciate până în acest moment la Genoa, însă meciul cu Parma de azi e un adevărat coșmar pentru goalkeeperul naționalei U21.

După ce surprinzătorul Piatek a deschis scorul (6) și a ajuns la 9 goluri în acest sezon, gazdele au primit 3 goluri într-un interval de 14 minute.

Rigoni (16), Siligardi (26) și Ceravolo (30) au punctat pentru oaspeți și au dus scorul la un neverosimil 1-3.

Prima reușină a nou promovatei i se poate imputa și lui Radu, care a fost păcălit de traiectoria balonului și a ieșit total anapoda pe o centrare.

A ratat respingerea, iar mingea a fost introdusă în plasă de Rigoni.