INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DEBUT

George Puşcaş a debutat în Serie A pentru Inter în meciul cu Sassuolo » Ocazie mare la prima atingere de balon

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 februarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 01 februarie 2015 15:26

George Puşcaş a debutat în Serie A în meciul din deplasare al lui Inter cu Sassuolo. Atacantul de 18 ani a intrat în minutul 78 în locul lui Rodrigo Palacio şi s-a remarcat foarte repede.

La doar un minut a pornit o cursă pe partea stîngă, a întors frumos un adversar şi a şutat puternic, însă Consigli a respins în corner.

În această fază, Puşcaş l-a lovit din alergare pe Terranova, iar fundaşul gazdelor nu a mai putut continua meciul, fiind scos cu targa de pe teren după ce a primit îngrijiri medicale.

Puşcaş a debutat la prima echipă a lui Inter în meciul din Cupa Italiei cîştigat cu Sampdoria, scor 2-0. Atunci i-a luat locul lui Icardi în minutul 89.