Postat de kratosdoom pe 26 Martie 2020, 22:14

da mah,dar este socant cum mamalici ala de stoickov a fost mai bun decat hagi. bine,daca stai sa te gandesti ca bulgaria a jucat semifinala si noi nu.... in fine,oricum,socant.

tot aici esti bah ??? bah *** ...viata ta inseamna doar gsp ???? 2 ani din viata i-ai pierdut facand conturi, 8 i-ai pierdut postand ...pff

jimraynor5
jimraynor5  •  26 Martie 2020, 23:49
Postat de bigbolo pe 26 Martie 2020, 23:17

:)))) Stoichkov a fost peste Hagi din toate punctele de vedere!

in 1994 Stoichkov a castigat balonul de aur,in 1992 s-a clasat al doilea dupa Van Basten

ovialex23
ovialex23  •  27 Martie 2020, 15:53

M-am uitat si eu pe site-ul respectiv si acel clasament a fost intocmit de un X-ulescu, nu este top 10 oficial al clubului. Asa pot sa adaug si eu pe site-ul FRF un top 10 al jucatorilor-atacanti pe care-i consider eu valorosi. Asta e tot. Fiecare e cu lista lui. Dar asta nu exclude faptul ca Hagi nu a fost valoros. Altfel, nu ar fi ajuns la Barcelona.

thomassystem
thomassystem  •  27 Martie 2020, 01:53
Postat de dragos_chiva pe 27 Martie 2020, 01:00

Tu chiar vorbești din cărți, nu l-ai văzut jucând niciodată nu-i așa? Cum poți să susții o astfel de enormitate și asta cu aerul unui cunoscător? Stoichkov a fost atacant central nu extremă, ăsta este postul pe care s-a consacrat și din această postură a plecat la Barcelona.

Stoicikov a fost pentru Barca ceea ce a fost Hagi pentru Galata. Un idol. Însă cele două echipe și cele două campionate nu suferă grad de comparație. Bulgarul a fost superior lui Hagi pe toate planurile. Vorbim despre un fotbalist care a câștigat Balonul de Aur, Gheata de Aur, Cupa Campionilor Europeni și Cupa Cupelor. De trei ori campion al Bulgariei și de cinci ori campion al Spaniei. La CM din 1994 a fost golgheterul competiției. Mult, mult peste Hagi ca număr de trofee individuale sau cu echipa.

bigbolo
bigbolo  •  26 Martie 2020, 23:17
Postat de dragos_chiva pe 26 Martie 2020, 23:05

Poate pentru tinerii care s-au născut după Revoluție acest clasament poate părea interesant. Dar pentru aceia dintre noi care i-am văzut live in action atât pe Stoichkov cât și pe Hagi știm foarte bine că acest clasament este mincinos chiar și numai în ce-i privește pe cei doi. Probabil că atacantul bulgar a marcat mai multe goluri pentru Barcelona decât a făcut-o Hagi (dar ce vreți, era atacant central nu mijlocaș) și poate din acest motiv clubul catalan a ținut să-l pună (cu mâna) mai sus în clasament decât ar fi fost cazul dar noi știm bine că Stoichkov și-ar fi dorit enorm de mult să facă cu mingea ceea ce făcea Hagi pe teren, numai că -dacă a încercat vreodată- nu i-a ieșit...

1963886757089380
Paul Dan Hutuleac  •  28 Martie 2020, 08:18

Parcă juca cu numărul 11 la Barcelona...

robby73
robby73  •  27 Martie 2020, 11:11
Postat de sergiu37 pe 27 Martie 2020, 01:56

Johan Cruyff, Iniesta, Michael Laudrup poate ar fi meritat să fie acolo mai mult ca alții

Și Bernd Schuster cel puțin 10 clase peste Hagi!!!

424304911346092
Lucui Buza  •  27 Martie 2020, 10:26

FIGO nu e :))))))

dubluv
dubluv  •  27 Martie 2020, 09:14

Clasarea celui mai bun fotbalist roman din istorie pe locul 10 in clasamentul numerelor 10 de la Barcelona este mai degraba rusionasa decat un motiv de mandrie pentru fotbalul romanesc.