STRANIERI  ·  HUDDERSFIELD - READING 0-2

HUDDERSFIELD - READING 0-2 // George Pușcaș a primit nota 5 după cele 21 de minute cu Huddersfield » Ce au scris jurnaliștii englezi despre român

Articol de — Sambata, 24 August

Huddersfield - Reading 0-2 // George Pușcaș, 23 de ani, a evoluat doar 21 de minute în victoria obținută de Reading pe terenul lui Huddersfield, scor 2-0.

Încă un meci slab făcut ieri de George Pușcaș, altă veste proastă pentru selecționerul Cosmin Contra. Atacantul român nu a mai fost titular după evoluția de miercuri cu WBA și a intrat abia în minutul 69 la Reading, care a marcat golurile cu Huddersfield după intrarea „tricolorului” (Ejaria și Morrison).

Totuși, la fel ca în etapa anterioară, cotidianul local GetReading i-a acordat numai nota 5, aceeași primită de Miazga și de Pelé: „A jucat în locul lui Boyé și a irosit câteva ocazii bune”. Marți, Pușcaș are iar meci, nu în Championship, ci în Cupa Ligii Angliei, „afară” cu Plymouth.

Vezi și:

BRIGHTON - SOUTHAMPTON // FOTO + VIDEO Florin Andone a primit „ROȘU” direct și a ajuns ținta criticilor: „Oribil! Fault de cinci roșii, e un rupător de picioare”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Un român n-a știut că a câștigat 3,7 milioane de euro la loto! Cum a aflat întâmplător, după trei săptămâni